Zamknij
REKLAMA

Kojce dziecięce - „niewola” czy swoboda?

08:56, 15.12.2020 | materiały partnera

O ile łóżeczko-kojec wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku niemowlaka, kojce dziecięce dla nieco starszych pociech budzą obiekcje części rodziców. Widok malca „za kratkami” kojarzy się ze zniewoleniem czy przedmiotowym traktowaniem. Tymczasem odpowiedniej wielkości kojec to idealne rozwiązanie zarówno w przypadku dzieci zaczynających raczkować, jak i tych starszych, które potrafią już chodzić. Wbrew pozorom, taki wynalazek zapewnia maluchom nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort psychiczny.

Bezpieczne kojce dziecięce

Już najmłodsze dzieci są istotami niezwykle ciekawymi świata. Im bardziej stają się mobilne, tym chętniej eksplorują swoje otoczenie. Ich pomysłowość zwykle wykracza przy tym dalece poza wyobrażenia rodziców. Dlatego nawet pełzających niemowląt nie można spuszczać z oka. Ten problem rozwiązuje zakup bezpiecznego dziecięcego kojca. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice nie muszą obawiać się, że w chwili ich nieuwagi pociecha zrobi sobie krzywdę, biorąc w rączkę ostry przedmiot czy spadając ze sofy. Ograniczając przestrzeń dziecka, dorośli mogą nie tylko zająć się w jego obecności lekturą, ale też swobodnie skorzystać z łazienki czy przygotować w kuchni obiad.

Kojec – pierwszy pokój dla dziecka

Nawet najmłodszy człowiek czuje się komfortowo, mając swój własny kąt. Młodzi rodzice nie zawsze mają możliwość wygospodarowania w mieszkaniu dziecinnego pokoju. Co więcej, roczne dziecko może wcale nie czuć się dobrze, tracąc z oczu swoich opiekunów. Wydzielenie części salonu jest w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem. Kojce dziecięce stanowią przestrzeń, w której malec czuje się „u siebie”. Odpowiednio duże mogą być nie tylko miejscem do samodzielnej zabawy klockami. Starszym pociechom do kojca z powodzeniem można wstawić np. mały stolik i krzesełko. Mając własne terytorium, dziecko ma zaspokojoną potrzebę prywatności, uczy się samodzielności, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczne i nie czuje się osamotnione.

Inne zalety dziecięcych kojców

Duże dziecięce kojce, w których malec ma własne sprzęty i pudła z zabawkami, mogą odegrać ważną rolę edukacyjną. Mając swoje niewielkie terytorium, dziecko w naturalny sposób uczy się utrzymywać porządek. Jeśli bowiem nie odłoży na miejsce zabawek, których w danej chwili nie używa, brakuje mu przestrzeni na podjęcie innej aktywności. Ograniczenie przestrzeni dziecięcych zabaw ułatwia też utrzymanie ładu w całym domu. W przeciwnym razie rodzice potykają się o zabawki swojej wszędobylskiej pociechy w najmniej spodziewanych miejscach.

Wysokiej jakości drewniane kojce dziecięce często są konstrukcją łatwą do zmodyfikowania. Można na wiele sposobów zmieniać ich kształt, a także bez trudu przenosić je z miejsca na miejsce. Opcja ta jest niezwykle wygoda dla rodziców, ale też korzystna dla dziecka. Zmiany otoczenia stymulują jego rozwój. Jednocześnie wciąż pozostaje ono w swoim prywatnym kąciku, który zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa.

https://www.klups.pl/types/kojce/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA