Zamknij
REKLAMA

Czy mieszkanie na Wilanowie daje dobry dostęp do usług i handlu?

00:22, 04.12.2020 | materiały partnera

Jak się mieszka dziś na Wilanowie? Miasteczko Wilanów w Warszawie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zakupu mieszkania w stolicy. Znaleźć tu można wspaniałe miejsca do odpoczynku, rozwijania zainteresowań oraz kształcenia. Wilanów jest chętnie odwiedzany przez turystów, ale też osoby z innych dzielnic w Warszawie z racji zabytków oraz terenów rekreacyjnych.

Jeśli chcesz planujesz kupić nowe mieszkanie, Wilanów może zaoferować Ci wiele na każdym etapie życia: zarówno jeśli jesteś studentem, jak i gdy szukasz miejsca do zamieszkania na emeryturze. Miasteczko Wilanów, choć jest rejonem stosunkowo młodym, ma już bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę publiczną, handlową, gastronomiczną i rekreacyjną. Budują tu obecnie renomowani developerzy z Warszawy i innych miast – m.in.: Polnord, Robyg czy Dor Group stawiający osiedle Infinity Wilanów.

Gastronomia – mieszkanie na Wilanowie z dostępem do… wielu kuchni

Na Wilanowie jest mnóstwo miejsc, gdzie można spotkać się ze znajomymi lub pójść samemu i skosztować czegoś dobrego. Lokalizacja jest na tyle dobra, że z okien wielu restauracji podziwiać można Muzeum Pałacu Króla Jana III. W restauracji „San Thai" delektować można się prawdziwymi  tajskimi smakami. Wielbicielom fast foodów polecamy "Taste burger" z przepysznymi posiłkami amerykańskimi. Niedaleko zajrzeć można na desery oraz znakomitą kawę do Cukierni Królewskiej przy ulicy Potockiego. Napój można wziąć na wynos do własnego kubka, żeby móc zwiedzać dalej dzielnicę.

Rozrywka nie tylko dla arystokracji

Jeśli chodzi o rozrywkę, mamy cały wachlarz opcji do wyboru: zaczynając od kin, a kończąc na muzeach. W Królewskim Teatrze w Pałacu realizowane są często nowe spektakle, a Kino Cinema City przy Powiślańskiej zapewnia duży wybór filmów każdego dnia. W Wilanowie jest też sala zabaw "fikołki", gdzie świetnie bawią się maluchy. W ciepłe dni na plaży Wilanów można odpocząć a i dzieci mają tam swój plac zabaw, gdzie na pewno poznają nowych znajomych do wspólnych gier. 

Mieszkanie na Wilanowie z dobrym dojazdem

Dzięki dobrze rozwiniętemu transportowi publicznemu oraz rozwijającej się sieci drogowej w pobliżu,  Wilanów cieszy się rosnącą popularnością. Już wkrótce będzie stąd łatwy dojazd do wszystkich obwodnic, czyli także łatwo będzie wyjechać z miasta – co nie jest oczywiste w innych dzielnicach. Niestety, jeśli chodzi o lokalizacje takiej jak Centrum, Mokotów czy Żoliborz, wyjazd ze stolicy trwa często dłużej niż podróż odbywana między stołecznymi rogatkami, a miejscowością docelową, zwłaszcza w godzinach szczytu. Dzielnica jest w ciągłej rozbudowie, a nowe mieszkania na Wilanowie stanowią dość dużą część podaży na stołecznym rynku.

Edukacja – szkoły na Wilanowie

Na Wilanowie jest szeroki wachlarz szkół; zaczynając od znanej z wysokiego poziomu Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz, aż po Szkołę muzyczną I Stopnia. Placówki niepubliczne też cieszą się coraz większą popularnością. Najbardziej popularną szkołą prywatną jest szkoła im. Wiktorii Wiedeńskiej. Bardzo znaną szkołą jest Liceum im. Stanisława Kostki-Potockiego. Wracając komunikacją publiczną z Wilanowa w kierunku metra często można spotkać młodzież mówiąca w różnych językach – to uczniowie bardzo znanej szkoły Międzynarodowego Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wiertniczej a także Akademeia High School przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Handel - gdzie warto kupować na Wilanowie

Na Wilanowie można spotkać zarówno supermarkety, typu Auchan, jak i małe sklepy szybkiej obsługi, takie jak Żabka czy ABC. Polecamy również zajrzeć na Targ Wilanowski, gdzie dostać można dosłownie wszystko; od świeżych warzyw i owoców po sprzęt elektroniczny oraz gadżety do domu. Świetnym miejscem na zakupy jest również Alto, czyli pasaż handlowy przy Al.Rzeczypospolitej, gdzie zaleźć można aptekę, modne dziecięce ubrania (Coccodrillo), a nawet siłownię (Total Fitess).

Aktywny odpoczynek - Wilanów zielenią stoi

Niezależnie od tego jaki rodzaj odpoczynku preferujesz, znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli wolisz odpoczynek fizyczny, na Wilanowie gęsto rozsiane są boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, a nawet korty tenisowe (te są zwłaszcza po wschodniej stronie ul. Powsińskiej). Polecamy również zapisanie się do miejskich klubów sportowych, gdzie każdy może rozwijać się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dzielą się swoją wiedzą w danym zakresie. Jeśli ktoś woli wypoczywać w SPA lub na stole do masażu, na osiedlu można znaleźć profesjonalne gabinety kosmetyczne, fryzjerskie oraz salony masażu.

Co warto zobaczyć

Centralnym punktem Wilanowa jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zespół pałacowy powstał w latach 1681-1696 i jest jednym z najsłynniejszych zabytków w Polsce. Do znanych miejsc na Wilanowie (oprócz Pałacu i otaczającego go parku) należy Most Zakochanych, gdzie pary wieszają kłódki na znak miłości. Warto też zatrzymać się w Parku Kultury Powsin. Prócz niezwykłych krajobrazów i możliwości grania w szachy czy warcaby "pod chmurką" jest też mnóstwo miejsca na biwakowanie. Zachwyca też Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN.

Podsumowanie

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca by kupić nowe mieszkanie, Wilanów to dobry wybór. Dobra i wciąż rozwijająca się infrastruktura, dużo terenów zieleni, coraz lepszy dojazd do innych dzielnic i wyjazd z miasta to przekonujące atuty. Więcej informacji na temat tego, jak wybierać mieszkanie w Warszawie, znajdziesz w tym artykule na blogu firmy Dor Group.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA