Zamknij
REKLAMA

Pucio - ulubieniec dzieci i rodziców

00:00, 20.11.2020 | materiały partnera

Pucia zna już niemal każdy maluch w Polsce. Książki, gry i puzzle z tej serii to prawdziwy fenomen wśród pozycji dla dzieci, który od kilku lat cieszy się wciąż rosnącym gronem małych i dorosłych fanów. Dzieci kochają książeczki o Puciu za przepiękne ilustracje i pełne ciepła, ciekawe historie, a rodzice za walory edukacyjne przekazane w zabawny i zachęcający do nauki sposób. Dlaczego warto się zainteresować światem Pucia? Który tom przygód sympatycznego przedszkolaka kupić najpierw?

Na czym polega fenomen Pucia?

Książeczki o przygodach Pucia i jego rodziny to przede wszystkim sympatyczni bohaterowie przedstawieni w codziennych sytuacjach, które dziecko dobrze zna z własnego otoczenia. Dzięki temu maluchy dobrze czują się w towarzystwie Pucia i chętnie słuchają tych przystępnie przedstawionych, a jednocześnie ciekawych opowieści. 

Seria Marty Galewskiej-Kustry, cenionej pedagog i logopedy, stworzona została przede wszystkim, by pomóc maluchom w trudnej i niezmiernie ważnej nauce mówienia. Ponieważ książeczki dostosowane są do poszczególnych etapów rozwoju mowy u dzieci, odpowiedni poziom trudności zachęca maluchy do powtarzania słów, dźwięków i gestów. Obecnie Pucio to nie tylko seria książek, ale również gry i puzzle, które kontynuują ideę nauki przez zabawę, przyświecającej całej serii. 

Którą część Pucia kupić najpierw?

Seria o Puciu składa się już z 5 "dużych" książek, czterech książeczek w mniejszym formacie oraz puzzli i gier. Jest się w czym pogubić. Na szczęście zarówno książki, jak i łamigłówki zostały przygotowane w taki sposób, by zachęcić każde dziecko, bez względu na to, czy miało wcześniej do czynienia z serią, czy też nie. 

Książki wydawane w dużym formacie przedstawiają różne historie z życia Pucia, a ich treść dostosowana jest do wieku małego czytelnika. To właśnie tym kryterium powinniśmy kierować się przy wyborze konkretnego tomu. Tytuł “Pucio uczy się mówić” to propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie mowy. Dla nieco starszych maluchów, które zaczynają składać wyrazy, przeznaczona jest pozycja "Pucio mówi pierwsze słowa". Kolejne części "Pucio i ćwiczenia z mówienia" oraz "Pucio na wakacjach" to propozycje dla przedszkolaków, które pomagają w nauce pięknej i poprawnej wymowy, a ostatnia, jak na razie, "Pucio umie opowiadać" to przepiękna historia ucząca tworzenia pełnych zdań i mówienia o własnych przeżyciach i emocjach. 

Powyżej 2. roku życia dziecka warto zainteresować się również pozostałymi pozycjami, takimi jak puzzle. Każda z propozycji z tej kategorii to przepiękne ilustracje, na których dużo się dzieje co zachęca dzieci do układania i rozmowy na ich temat. Wśród nich szczególnie godna polecenia jest nowość z serii o Puciu - "Puzzle Pucio. Rodzinna sobota", które dodatkowo zawierają instrukcję zabaw ćwiczących opowiadanie, rozumienie słuchanego tekstu oraz spostrzegawczość i pamięć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%