Zamknij
REKLAMA

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów kupić?

09:52, 12.11.2020 | materiały partnera

W ostatnich latach coraz większy priorytet nadajemy naszemu uśmiechowi – zależy nam, aby prezentował się jak najlepiej, dlatego też regularnie odwiedzamy dentystę, korzystamy z leczenia ortodontycznego i stomatologii estetycznej, pamiętamy o regularnym myciu zębów. Aby efekty tych zabiegów zachować jak najdłużej, warto wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Co to są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne to typ szczoteczek, które działają dzięki falom sonicznym, wprawiającym w ruch wibracyjny główkę szczoteczki. Główka porusza się bardzo szybko, zmieniając też dynamikę płynów (pasty, wody i naszej śliny), dzięki czemu docierają one w najtrudniej dostępne zakamarki.

W Polsce zaczynają zdobywać popularność dopiero w ostatnich latach, zastępując w naszych łazienkach szczoteczki elektryczne. Prześcigają je skutecznością i możliwościami technologicznymi, ale niekiedy zaporowa okazuje się cena szczoteczek sonicznych – w powszechnej opinii panuje przekonanie, że szczoteczka soniczna to duży wydatek.

Na co zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę soniczną?

Dostępne tryby pracy – nie wystarczy, aby szczoteczka po prostu myła zęby. Im więcej dodatkowych programów – np. wybielanie, masaż, tryb delikatny – tym lepiej dopasujemy nasze codzienne mycie zębów do naszych rzeczywistych potrzeb.

Pojemność akumulatora – każda szczoteczka jest w stanie działać przez pewną liczbę dni, po czym będzie wymagać naładowania. Im dłużej działa na jednej baterii, tym lepiej -  tym rzadziej będziemy musieli podłączać ją do gniazdka.

Prędkość szczotkowania – co do zasady, każda szczoteczka soniczna będzie lepsza od tej manualnej. Za pomocą klasycznej szczoteczki sonicznej możemy wykonać ok. 600 ruchów na minutę, a przy szczoteczce sonicznej średnio ok. 40 000! Różnica jest ogromna. Niektóre szczoteczki rozwijają prędkości do 60 000 ruchów na minutę, ale wartości około 40 000 będą jak najbardziej w porządku.

Dobre szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne pojawiają się obecnie w ofertach wszystkich popularnych marek takich jak Philips, Oral-B czy Seysso. Na polskim rynku pojawiła się jednak alternatywa – firma Xiaomi, dobrze nam już znana ze swojej szerokiej gamy produktów elektronicznych, wykorzystujących najnowocześniejsze technologie w przystępnych cenach, wypuściła na rynek swoją gamę szczoteczek pod marką Oclean.

Są to bardzo eleganckie, stylowe szczoteczki, które dobrze odnajdą się w każdej łazience. Łączą w sobie zarówno najciekawsze opcje i wykorzystują sztuczną inteligencję, aby jak najbardziej zadbać o nasze zęby. Szczoteczki Oclean są również dostępne w dość przystępnych cenach – najtańsze modele można kupić nawet za ok. 140 zł.

Szczoteczka Oclean Z1

To jeden z najlepszych modeli szczoteczek Oclean. Oferuje aż 40 tysięcy drgań na minutę i 32 poziomy intensywności pracy. Można je łączyć dodatkowo z 3 podstawowymi programami mycia – wybielanie, szczotkowanie i masaż dziąseł. Dodatkowo te programy można personalizować.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki program wybrać, to wystarczy sięgnąć po smartfona – Oclean Z1 łączy się z naszym smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji i przekazuje mu informacje o wynikach szczotkowania. Wykrywa martwe strefy, które pomijamy podczas szczotkowania i sugeruje nam indywidualne tryby pracy, dostosowane do naszych zębów.

Szczoteczka Oclean X Pro

Oclean X Pro to obecnie flagowy model szczoteczek Oclean. Zawiera w sobie te same fantastyczne funkcje, co model Z1, ale do tego ma coś ekstra – kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Domyślnie wyświetla on informacje dotyczące pogody, stanu baterii, pozostałego czasu szczotkowania, ale umożliwia też użytkownikowi modyfikację trybu pracy szczoteczki bez konieczności sięgania po smartfona.

Gdzie kupić szczoteczki Oclean?

Produkty Xiaomi są szeroko dostępne, jednak wraz ze wzrostem ich popularności rośnie też liczba ofert w Internecie, gdzie możemy kupić szczoteczkę z niezbyt pewnego źródła.

Oclean ma swój oficjalny sklep firmowy w Polsce – jego pełną ofertę znajdziemy na https://oclean.pl. Kupując w tym miejscu mamy pewność, że wymarzona szczoteczka dotrze do nas szybko i w pełni sprawna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%