Zamknij
REKLAMA

Gdzie po konto firmowe z debetem na start?

00:00, 22.09.2020 | materiały partnera

Konto firmowe powinno oferować szereg atrakcyjnych z punktu widzenia przedsiębiorcy funkcjonalności. Wielu przedsiębiorców zmaga się często z przejściowymi problemami finansowymi. Nieuczciwy kontrahent nie opłacił faktur, a pieniędzy na firmowym rachunku coraz mniej. W takiej sytuacji najlepiej jest sięgnąć po konto firmowe z debetem. Debet na koncie firmowym daje możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na sfinansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa lub inwestycji.

Co oferuje rachunek firmowy? 

Co dokładnie może zaoferować nam taki produkt jak konto firmowe? Jest to rachunek bankowy, który został przypisany do określonego przedsiębiorstwa. Może zostać założony przez właściciela konkretnej firmy, jednak użytkować go mogą również wszystkie upoważnione przez niego osoby, na przykład współpracownicy lub członkowie rodziny. Wykorzystując konto firmowe można m.in. odbierać płatności z faktur od kontrahentów, realizować zakupy firmowe, rozliczać wydatki i przychody przedsiębiorstwa, wypłacać wynagrodzenia zatrudnianym pracownikom a także wpłacać i wypłacać gotówkę. 

Debet na koncie firmowym - najważniejsze informacje 

Zanim skorzystamy z usługi debetu na koncie firmowym, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, czym ten debet właściwie jest. Co w praktyce oznacza konto firmowe z debetem? W ramach debetu bank pożycza określoną sumę pieniędzy, którą można wykorzystać, gdy wszystkie środki własne zostaną wydane. Debet oznacza zatem ujemne saldo na rachunku bankowym. 

Listę kont z debetem dla firm znajdziesz na: https://yousave.pl/artykuly/konto-firmowe-z-debetem-na-start/544

Funkcjonowanie debetu można przedstawić na prostym przykładzie: na rachunku firmowym mamy 6000 złotych plus 1000 złotych debetu - oznacza to, że łącznie mamy do wykorzystania aż 7000 złotych, jednak z debetu zaczniemy korzystać dopiero wtedy, gdy wydamy własne 6000 złotych. Spłata debetu na rachunku firmowym jest przeprowadzana od razu. W jaki sposób? Bank z każdym wpływem na konto zmniejszy ujemną kwotę, która się na nim znajduje. Gdy na koncie jest -1000 złotych, a wpłynie na nie 500 złotych, wówczas dostępna kwota zamieni się na -500 złotych. 

Na co zwrócić uwagę wybierając konto firmowe z debetem? 

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przed założeniem rachunku firmowego z debetem, są oczywiście koszty, które ten debet będzie w koncie generował. Szczególną uwagę trzeba zwracać na wysokość oprocentowania debetu, potencjalną prowizję bankową itd. Przed złożeniem wniosku o debet na koncie warto również dokładnie zastanowić się nad tym, czy jest on nam rzeczywiście tak bardzo potrzebny. Posiadanie rachunku firmowego z debetem może spowodować, że jego właściciel będzie częściej niż zwykle realizował niezaplanowane, w zasadzie niepotrzebne transakcje. Z drugiej strony, rachunek firmowy z debetem może okazać się bardzo przydatny wtedy, gdy czekają nas niespodziewane wydatki lub gdy będziemy potrzebowali środków na sfinansowanie bieżącej działalności naszego przedsiębiorstwa. Każdy decyzję o zaciągnięciu debetu na koncie firmowym powinien podejmować w sposób indywidualny. 
Yousave.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA