Zamknij
REKLAMA

Najchętniej kupowane modele BMW w 2019 roku!

09:07, 06.08.2020 | materiały partnera

Samochody BMW to jedne z najchętniej kupowanych aut przez Polaków. Marka jest niezaprzeczalnie liderem sprzedaży, zarówno na rynku samochodowym, jak i motocyklowym. Dotyczy to nie tylko sprzedaży nowych aut, ale także zakupu samochodów używanych. Jakie modele BMW najchętniej kupowaliśmy w 2019 roku? Mamy dane na ten temat!

W 2019 roku zarejestrowano w Polsce 20 708 samochodów marki BMW plus 3 391 samochodów marki MINI, która jakby nie było, wchodzi w skład niemieckiego koncernu. Tym samym marka okazała się prawdziwym zwycięzcą pod względem liczby sprzedanych nad Wisłą samochodów w 2019 roku. Jakie modele były najczęściej kupowane przez Polaków w zeszłym roku?

BMW seria 3 – najczęściej kupowane BMW w Polsce

Nie ma chyba zbyt wielkiego zaskoczenia, że to właśnie „trójki” są najlepiej sprzedawanymi modelami BMW w Polsce. Przemawia zapewne za tym stosunkowo niska cena aut z tej serii, przy zachowaniu wysokiej jakości, jaka jest wpisana w tę markę. Nówek BMW serii 3 z salonu na polskie drogi wyjechało w 2019 aż 4 334 sztuk.

SUV BMW X3 – miejsce drugie!

Zaraz za BMW z serii 3 znalazł się model BMW X3, co pokazuje, że jednak nie tylko sportowe BMW są na topie. Model ten to duży i wygodny SUV. W zeszłym roku zarejestrowano aż 2 927 sztuk X3.

Trzecie miejsce dla „piątki” – BMW seria 5

Podium najchętniej kupowanych nowych samochodów marki BMW w Polsce zamyka Seria 5, która cieszy się u nas dużym sentymentem i popularnością także na rynku samochodów używanych. Niestety zdobycie dobrze zachowanej piątki z jej najlepszego okresu, czyli z przełomu XX wieku, graniczy z cudem. Co do nowych modeli, to w 2019 zarejestrowano ich 2 804, czyli nie dużo mniej od BMW X3.

BMW M – lubimy moc!

Jak już kupować BMW, to najlepiej jego najbardziej sportową wersję. Z takiego założenia wyszło w zeszłym roku bardzo wielu klientów, ponieważ to właśnie segment sportowych modeli BMW wybrało aż 1 568 osób. Tyle bowiem rejestracji odnotowały modele BMW z serii M, czyli auta z segmentu performance oraz high-performance. Przy czym jest to największy wzrost sprzedażowy BMW w porównaniu do stanu poprzedniego, który wyniósł aż 143%.

Samochody elektryczne – MINI i BMW i3

Na rynku samochodów elektrycznych i hybryd BMW także jest bardzo chętnie wybierane przez kupujących. Łącznie w tym segmencie marka sprzedała 1 233 samochody – w przypadku BMW i3 było to aż 709 sztuk. W wersji hybryd plug-in najczęściej kupowano MINI Countryman oraz BMW serii 5.

BMW seria 7 i BMW X7 – luksus rządzi!

Duży sukces marka odniosła też w segmencie aut luksusowych, na które jest stać już niewielu. Flagowy model BMW, czyli limuzyna z serii 7 to najczęściej kupowana limuzyna luksusowa w Polsce w 2019 roku. Zarejestrowano 454 sztuki tego modelu. Drugim modelem premium, którego liczba rejestracji wyniosła 358, jest luksusowy SUV BMW X7.

Używane BMW – najczęściej kupowany model?

W przypadku używanych samochodów marki BMW jesteśmy konsekwentni i tak jak wśród nowych modeli rządzi seria 3, tak i w przypadku używanych samochodów tej marki, wybieramy najczęściej BMW serii 3. Przemawia za tym nie tylko niższy koszt zakupu, ale także tańszy serwis BMW z tej serii, w porównaniu do modeli bardziej luksusowych BMW z serii 5, serii 6 czy serii 7.

Partnerem artykułu jest serwis BMW VCentrum.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA