Zamknij

Dlaczego Polacy leczą się ziołami? Oto kilka powodów!

00:01, 10.06.2020 artykuł sponsorowany

Ziołolecznictwo przeżywa współcześnie swój renesans. Kiedy dokucza nam jakaś dolegliwość, coraz chętniej sięgamy po preparaty ziołowe, które w wielu przypadkach rzeczywiście potrafią pomóc. Skąd jednak wiedzieć, jakie zioła stosować, aby czerpać korzyści płynące prosto z natury?

Ziołolecznictwo w XXI wieku? TAK!

Ziołolecznictwo, czyli fitoterapia to fascynująca i bardzo rozległa dziadzina medycyny naturalnej. Mimo że istnieje już od tysięcy lat, to ciągle na nowo odkrywamy niesamowitą moc skarbów natury. Aby jednak umiejętnie leczyć się tzw. domowymi sposobami, trzeba posiadać przynajmniej podstawowe rozeznanie w temacie ziołowych terapii. Tutaj z pomocą przychodzą książki o ziołolecznictwie, które są prawdziwą skarbnicą rzetelnej i sprawdzonej wiedzy.

Pamiętajmy, że niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje, np. z lekami, jedzeniem czy piciem, co może nasilić, a nawet wywołać nowe dolegliwości. Nie ma co ryzykować! Dlatego zanim rozpoczniemy naszą przygodę z ziołolecznictwem, trzeba nieco więcej dowiedzieć się o samych ziołach, ich właściwościach i działaniu.

Autorem najbardziej popularnych książek o ziołolecznictwie i prowadzeniu zdrowego stylu życia jest Zbigniew Przybylak, który przez wiele lat zgłębiał wiedzę dotyczącą ziół. Zaowocowało to stworzeniem wielu cennych receptur, kuracji zielarskich, a także porad spisanych w formie licznych poradników.

Książki Zbigniewa Przybylaka to prawdziwa kopalnia wiedzy, którą warto wykorzystać! Niewiele osób wie, jak ogromne możliwości w walce z rożnymi chorobami daje nam natura.

Czy wiecie na przykład, że napary z nagietka są idealne na wiele kobiecych dolegliwości, a pokrzywa oczyszcza organizm z toksyn? Z kolei na problemy z żołądkiem pomoże dziurawiec, a rozmaryn pozytywnie wpłynie na pamięć i koncentrację.

Dowiedz się więcej na ten temat i odkryj moc roślinnej apteki z „Metodą na zdrowie”!

Ziołolecznictwo ma wiele zalet!

  • Zioła to produkty w 100% naturalne, nazywane „lekami z bożej apteki”.
  • Są łatwo dostępne – można zbierać je samodzielnie lub kupić w sklepach zielarskich.
  • Odpowiednio dobrane mogą nawet zastąpić farmakologiczne leczenie.
  • Pamiętajmy, że zioła zawsze należy stosować w zalecanych proporcjach. Jeśli chorujemy na coś przewlekle, wówczas musimy zaczerpnąć porady lekarza co do braku przeciwwskazań leczenia ziołami.

Szukasz książek o ziołolecznictwie? Skorzystaj z oferty księgarni internetowej WDR

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%