Zamknij
REKLAMA

Moskitiery na okna dachowe – dlaczego warto je mieć?

14:01, 08.04.2020 | materiały partnera

Zamontowane w oknach dachowych moskitiery to coraz bardziej powszechny widok. Umieszczona w otworze okiennym siatka stanowi skuteczną barierę dla owadów, które w ciepłe dni często dostają się do mieszkania, zakłócając wypoczynek domownikom. Przeczytaj, by dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować w moskitiery na okna dachowe i jakie zalety ma tego typu rozwiązanie. Udzielimy Ci także kilku wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego modelu.

Moskitiery na okna dachowe gwarancją komfortu

Jeśli często przesiadujesz przy otwartym oknie latem prawdopodobnie uciążliwe komary oraz muchy nie dają Ci w nocy spać. A może starasz się szybko wywietrzyć mieszkanie, by nie wpuścić do niego zakłócających Twój relaks owadów? Instalując moskitiery na okna dachowe nie musisz rezygnować ze świeżego powietrza na rzecz braku insektów. Okno może być otwarte nawet przez cały dzień, a gęsta i trwała siatka nie pozwoli przedostać się do środka żadnym owadom. Gdy nadchodzi wieczór, wiele osób przed zapaleniem lampy zamyka okna, by uniknąć chmary komarów oraz innych, przyciągniętych światłem insektów w domu. Moskitiery na okna dachowe umożliwią Ci otwieranie okien o dowolnej porze, bez obaw o nieproszonych gości. Przez niewielkie oczka z pewnością nie przedostanie się żaden owad.

Moskitiery na okna dachowe – skuteczny sposób na owady w domu

Owady, które dostały się przez otwarte okno do domu to z reguły niechciani lokatorzy. Domownicy chcą jak najszybciej wyeksmitować natrętów, by odzyskać komfort wypoczynku. Bzyczące muchy i nieustępliwe komary w mieszkaniu nie czeka zwykle nic dobrego. Pogoń za uciążliwym owadem może okazać się czasochłonna, a dla niektórych trudna także pod innym względem, a mianowicie konieczności odebrania życia insektowi. Moskitiery na okna dachowe sprawią, że nie trzeba będzie zabijać owadów. To skuteczna alternatywa dla środków chemicznych, które być może pozwolą pozbyć się natrętów, ale często stanowią zagrożenie dla środowiska, a także niepotrzebny wydatek. Moskitiery na okna dachowe stosowane wraz z balkonowymi oraz zakładanymi na tradycyjne okna siatkami zabezpieczą przed owadami cały dom i umożliwią zasypianie przy otwartym oknie, bez konieczności stosowania żadnych preparatów.

Estetyczne moskitiery na okna dachowe

Wiele osób rezygnuje z powstrzymującej owady siatki w oknie z obawy przed niekorzystnym efektem wizualnym. Tymczasem moskitiery na okna dachowe są niezwykle dyskretne i niemal niewidoczne z zewnątrz. Na rynku dostępne są modele wykonane  z przezroczystej siatki z włókna szklanego, pokrytego polichlorkiem winylu.. Warto postawić nataki model, dzięki czemu widok za oknem nie zostanie przesłonięty, a światło w dalszym ciągu będzie miało nieograniczony dostęp do wnętrza. Przezroczyste moskitiery na okna dachowe dostępne są w ofercie firmy VELUX, jednego z czołowych producentów okien dachowych, rolet wewnętrznych, zewnętrznych i żaluzji. Są łatwe w obsłudze i trwałe. .. Montując moskitiery na okna dachowe, możesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok. To najskuteczniejsze, a przy tym najbardziej ekologiczne zabezpieczenie przed owadami. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort i możliwość kontroli wpadającego do wnętrza światła, na oknie dachowym wato zamontować roletę zewnętrzną. Moskitera nie ogranicza funkcjonowania rolety, gdyż moskiterę montuje się na ścianie, a nie na ościeżnicy okna. W związku z tym, aby dobrać moskiterę w odpowiednim rozmiarze, najpier trzeba zmierzyć otwór wnęki okiennej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA