Zamknij
REKLAMA

W walce o lepszy wygląd nosa

08:55, 06.03.2020 | materiały partnera

Kompleks dotyczący wyglądu naszego nosa ma bardzo wielu ludzi. U jednych jest on za szeroki, u innych ma garba, u jeszcze innych jest skrzywiony. Wygląd nosa może znacząco wpłynąć na to, jak się prezentujemy. Mała rzecz, a może mieć ogromne znaczenie w tym, jak się czujemy i jak wydaje nam się, że widzą nas inni. W przypadku operacji plastycznych, z całą pewnością to właśnie korekcja nosa znajduje się na pierwszych pozycjach, jeśli chodzi o najczęściej wybierane zabiegi. Jak więc taka operacja wygląda? Kto powinien się na nią zdecydować? Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Jesteśmy przekonani o tym, że ten właśnie artykuł pozwoli Wam zebrać pełnię wiedzy w jednej pigułce.

Bardzo duża część ludzi zupełnie nie akceptuje tego, jak wygląda ich nos. Wydaje nam się, że nie jest on taki, jakim powinien być. Jedni próbują się z tym pogodzić i zaakceptować, inni poszukują rozwiązań, dzięki którym można byłoby wyglądać po prostu lepiej. Korekcja nosa www.medicinepoland.pl/rhinoplasty-procedure.htm jest operacją, którą wykonuje chirurg plastyczny. Bardzo duże znaczenie ma to, kim on jest, jeśli zależy nam na tym, aby nowy nos poprawił nasz wygląd, a nie wpłynął negatywnie na nasz wizerunek.

Sam nos oczyszcza i ogrzewa powietrze, które wdychamy, dlatego też stanowi nie tylko element estetyczny dla naszego wyglądu, ale i ma zadanie praktyczne, które jest niebywale istotne w procesie oddychania. Jeśli w grę wchodzi korekcja nosa, dla lekarza chirurga jest ona koniecznością, jeśli pacjent źle oddycha i ma z tym duże problemy. Jeśli zaś wygląda on według nas źle, chirurg nie jest wówczas zwolennikiem tego typu zabiegów, ale jeśli pacjent chce, to jest w stanie ten nos odpowiednio zmienić, by wyglądał on tak, jak chce tego sam pacjent.

Połączenie laryngologii i chirurgii plastycznej

Jeśli w grę wchodzi medycyna estetyczna czy chirurgiczne zmiany, z pewnością w kwestii nosa podstawa jest specjalista, który łączy w sobie dwie dziedziny. W chwili obecnej takich operacji dokonują z jednej strony chirurdzy plastyczni, z drugiej laryngolodzy. Zgłaszając się z danym problemem, możemy wybrać odpowiedniego specjalistę. Ten pierwszy najczęściej dba o wygląd, drugi i kwestię drożności nosa. Osobą, do której powinniśmy się wybrać, jeśli chcemy zmienić coś w swoim nosie jest na pewno laryngolog, który to jest biegły w chirurgii plastycznej lub chirurg plastyczny, który ma wiedzę z zakresu laryngologii. Nos musi bowiem zarówno perfekcyjnie się prezentować, jak również i spełniać swoje, jakże ważne zadania i funkcje.

Jak wygląda wizyta u specjalisty?

Jeśli jesteśmy zdecydowani, aby taką korekcję nosa przeprowadzić i wybraliśmy już klinikę, w której chcemy operację wykonać, konieczne jest przejście przez określone etapy, tak, aby całość wyglądała tak, jak powinna. W pierwszej kolejności należy umówić się na wizytę, podczas której przeprowadza się wywiad. Lekarz musi dowiedzieć się, czy w grę wchodzi tylko wygląd nosa, czy może też problemy z samym oddychaniem. W trakcie takiego wywiadu, należy poznać oczekiwania pacjenta, ale jednocześnie i wskazać, co można zrobić. Lekarz nie może obiecywać cudów, jeśli na przykład wie, że oczekiwania pacjenta są zbyt wygórowane. Podstawą jest jasno określić, co można zrobić i jak taki zabieg może wpłynąć na wygląd czy samo swobodne oddychanie pacjenta. Im lepiej zostanie przeprowadzony wywiad, tym jedna i druga strona będzie bardziej świadoma tego, jak to wszystko przebiegnie dalej już w trakcie zabiegu.

Po wizycie kontrolnej, kiedy już wszystko mamy dokładnie omówione, można przygotować się do operacji www.medicinepoland.pl/contact.htm. Ważne jest na pewno to, aby lekarz znał nasze problemy zdrowotne i otrzymał komplet niezbędnych badań. Podstawą jest zaszczepienie się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zrobienie badania krwi, moczu i serca. Termin operacji lepiej ustawić tak, aby nie odbywał się on w terminie miesiączki, gdyż może to bardziej wspomóc krwotok. Przed operacją wykonuje się także tomografię komputerową, jeśli pojawiają się w nosie jakieś zmiany, które należy sprawdzić. Konieczna jest także rynometria, a więc sprawdzenie drożności nosa. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, lekarz wykonuje zabieg w znieczuleniu ogólnym. W zależności od tego, z jakim problemem pacjent się zmaga, takie też zastosowane zostaje wobec tego rozwiązanie.

Jedno jest pewne, wybór odpowiedniej kliniki stanowi tak naprawdę podstawę do tego, aby taka operacja była w pełni udana i satysfakcjonująca. Pod żadnym pozorem nie można dać się nabrać pseudolekarzom, którzy za niższe pieniądze obiecują nam gruszki na wierzbie. Pamiętajmy o tym, że w grę wchodzi nasz wygląd, a więc nie powinniśmy w tej kwestii absolutnie oszczędzać, tylko stawiać na sprawdzone usługi, których będziemy w 100% pewni. Wygląd naszego nosa ma dla większości z nas bardzo duże znaczenie. I tak naprawdę bez względu na to, czy nos jest krzywy, ma garba, czy jest za szeroki, jeśli mamy kompleks, a jego wykonanie nie jest stosunkowo ryzykowne, dlaczego by z tego nie skorzystać? Zmieniajmy w sobie rzeczy, przez które nie jesteśmy w stanie być w pełni sobą. Czasami mała zmiana w wyglądzie, może całkowicie odmienić nasze życie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%