Zamknij
REKLAMA

Zielona energia, najlepsza inwestycja

08:19, 06.03.2020 | materiały partnera

Odnawialne źródła energii to już od lat nie tylko moda i trend. To przede wszystkim najlepsza inwestycja, która daje pewny zwrot i oszczędności. Coś, co kilka lat temu było tylko modnym trendem, dziś jest najlepszą inwestycją. W przypadku odnawialnych źródeł energii moda przyniosła wymierne korzyści. Zarówno dla naszej planety, ale także dla nas. Sporo lat temu ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę, że warto poszukać alternatywnych źródeł energii. Wielu naukowców i inżynierów pracowało nad tym, żeby te źródła dało się wykorzystać w codziennym życiu, tak, żeby były dostępne dla przeciętnego człowieka. W jednym czasie dopracowywano jakość, wydajność i bezawaryjność różnych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii www.gmstarbud.pl/o_firmie. Z drugiej strony pracowano nad obniżeniem kosztów ich produkcji, wykorzystaniem tańszych, ale bardziej dostępnych materiałów.

Dlaczego odnawialne źródła energii są tak modne?

Z pewnością są tak modne i chętnie po nie sięgamy z tego względu, że rośnie nasza świadomość ekologiczna. Chcemy dbać o nasze środowisko i o naszą planetę. Chcemy oddychać świeżym powietrzem i żyć na czystej planecie. Chcemy też naszą planetę zostawić jak najmniej zniszczoną dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń. Jednak głównym czynnikiem takiego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii są rosnące koszty tradycyjnych źródeł energii.

Inwestycja w oszczędności

Jedno jest pewne, inwestycja w odnawialne źródła energii zwróci się nam na pewno. To, że na początku zainwestujemy i wydamy określoną kwotę pieniędzy jest naturalne. Tak samo naturalne jest to, że te zainwestowane pieniądze zwrócą się nam, aż w pewnym momencie zaczniemy zarabiać. Od lat ceny tradycyjnych źródeł energii rosną. Zarówno źródła energii cieplnej jak i elektrycznej, czyli ceny prądu. Rosnące ceny opału i prądu są spowodowane coraz wyższymi kosztami ich wydobycia. W zasadzie cały prąd wyprodukowany w Polsce pochodzi ze spalanego węgla. Na pewno ceny tych surowców nigdy nie spadną, choćby dlatego, że jest ich coraz mniej. Rosnące koszty pracy, ale także koszty dostaw, magazynowania mają wpływ na ceny źródeł energii. Praktycznie pewne jest, że ceny prądu i ogrzewania będą rosły coraz bardziej. Nie ma szans na inny scenariusz.

Dlaczego to się opłaca?

Wystarczy zainwestować na początku w nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, aby później nie ponosić opłat, lub je znacząco zmniejszyć. Kiedy zainwestowana kwota nam się zwróci wtedy tak naprawdę zaczniemy zarabiać. Nie ponosząc kosztów opłat za energię, mamy na myśli tu głównie ogrzewanie i energię elektryczną, możemy nasze pieniądze wydać lub zainwestować.

Kiedy zwróci się inwestycja?

Na to pytanie zawsze trudno od razu i w łatwy sposób odpowiedzieć. Wszystko zależy, ile wykorzystujemy ciepła i energii elektrycznej w naszym gospodarstwie domowym czy w naszej firmie. Im więcej zużywamy, tym szybciej inwestycja się zwróci. Nikt też dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć, o ile zdrożeją i w jakim tempie tradycyjne źródła energii. Ma to bardzo duże znaczenie Żeby nie budować sztucznych nadziei, profesjonalne firmy szacują zwrot inwestycji kalkulując ceny energii na obecnym poziomie. W praktyce i tak ta inwestycja zwróci się szybciej. Na ten moment można uśrednić, że inwestycja w odnawialne źródła energii www.gmstarbud.pl/realizacje zwróci się w kilka lat. Czyli już po kilku latach zaczniemy zarabiać. Co ważne, często na budowę i wyposażenie domu bierzemy niskooprocentowany kredyt hipoteczny. Koszt inwestycji w naturalne źródła energii może stanowić także część kwoty kredytu. Nie musimy tych pieniędzy mieć już, by je wydać. Przy takim rozwiązaniu - koszty, które byśmy płacili operatorom energii tradycyjnej spokojnie pokryją część raty kredytu hipotecznego. Zaletą inwestycji w odnawialne źródła energii jest to, że już na starcie nasz lokal zyskuje na wartości. W przypadku chęci lub potrzeby dalszej odsprzedaży dom czy lokal z zieloną energią jest już na starcie droższy niż z tradycyjnymi źródłami energii. Po drugie taki dom czy lokal szybciej znajdzie chętnego nabywcę.

W jaki rodzaj energii najlepiej zainwestować?

Przede wszystkim w energię cieplną i elektryczną. Obecnie na rynku do perfekcji są dopracowane systemy ocieplania pochodzące z wnętrza ziemi. Do ogrzewania wody idealnie sprawdzą się solary słoneczne. W naszej strefie klimatycznej opłaca się już montować fotowoltaikę do produkcji prądu. Oczywiście nie bez znaczenia jest inwestycja w ocieplenie domu czy budynku. W zależności od użytych materiałów, zarówno do ocieplenia ścian, ale także dachu zapotrzebowanie na ciepło kubatury mieszkalnej spada. Wszystkie pomysły najlepiej już zaplanować na etapie projektu. Przeróbki są zawsze droższe niż od początku przemyślana inwestycja. Przy tym wszystkim należy się też kierować myślą ,że to inwestycja. Im lepiej się zainwestuje, tym szybciej zaczniemy zarabiać, a koszty zwrócą się szybciej.

Moda na zieloną energię zmieniła się w coś pożytecznego. Zalety tych rozwiązań odczują nasze portfele oraz przyszłe pokolenia naszych dzieci, kóre będa mogły żyć na mniej zdegradowanej planecie. Warto być nowoczesnym, a ta inwestycja zwróci się z nawiązką.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone