Zamknij

Jak zwiększyć wydajność, nie zaniedbując przy tym bezpieczeństwa? Kluczową rolę odgrywa jakość zainstalowanej armatury

09:30, 12.07.2019 Materiały Partnera Aktualizacja: 09:35, 12.07.2019
Skomentuj

W przemyśle liczą się przede wszystkim jakość oraz wyniki – im wyższe, tym lepiej. Każdy zakład, który dąży do poprawienia efektywności, powinien dbać również o swoich pracowników. Nowoczesne maszyny odpowiedzialne za produkcję cechują się niezrównaną wydajnością, jednak bez wykwalifikowanej obsługi są niewiele warte. Dlatego przy planowaniu modernizacji warto zacząć planowanie od tych pozornie mało istotnych rzeczy, które po zwiększeniu obciążenia zapewnią stabilne działanie wszystkich instalacji. Do takich elementów niewątpliwie należy kompensator.

 

Ciśnienie, temperatura czy wibracje to tylko część ogromnych sił, które w przemyśle trzeba umiejętnie okiełznać

Wytwarzanie wielu dóbr, materiałów eksploatacyjnych czy surowców przeznaczonych do dalszego przerobienia, wymaga wywołania skomplikowanych reakcji. Na każdym etapie należy w pełni kontrolować warunki tych procesów, aby nie dopuścić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji – na przykład uszkodzenia urządzeń. Odpowiedni, zamontowany we właściwym miejscu kompensator zwykle okazuje się niezwykle skutecznym środkiem do zniwelowania wpływu gorąca, zimna, drgań, przesunięć czy wewnętrznego nacisku. Fachowcy z polskiej firmy Tobi tłumaczą, że te kluczowe elementy armatury przemysłowej występują w wysoce specjalistycznych odmianach. Znawcy dzielą je głównie z uwagi na tworzywo, z jakiego powstają. Najczęściej kompensatory wykonuje się:

z gumy
z teflonu PTFE
ze stali

Każdy z rodzajów charakteryzuje się określonymi właściwościami, co w naturalny sposób wpływa na zakres ich zastosowania. Dla osoby średnio obeznanej z tematem wybór dobrego sprzętu byłby trudnym wyzwaniem – a przecież w przemyśle nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek nieścisłości.

Na rynku znajdziesz mnóstwo różnych akcesoriów. Eksperci pomogą Ci dobrać kompensator stosownie do potrzeb

Popularne przysłowie głosi: kto pyta, ten nie błądzi. Dlatego pokrótce opiszemy specyfikację podstawowe warianty kompensatorów... i zachęcimy do kontaktowania się z dostawcami oraz producentami sprzętu, którzy najlepiej wyjaśnią wszelkie wątpliwości. I tak armatura gumowa tego typu wyróżnia się łatwym montażem, długim czasem użytkowania, a także szerokim zastosowaniem: od substancji spożywczych po oleje mineralne. Produkt teflonowy przeznaczony jest do pracy z silnymi chemikaliami, będzie bardzo dobrym wyborem dla branży farmaceutycznej. Z kolei kompensator stalowy ma największy zakres pracy temperatur: od -270°C do 600°C. Do tego jest niemal całkowicie odporny na działanie kwasów. Więcej szczegółów podadzą specjaliści Tobi, jednak już po pobieżnym przejrzeniu specyfikacji dokładnie widać, że dobór akcesoriów przemysłów ma naprawdę dalekosiężne skutki – zarówno dla wydajności, jak też bezpieczeństwa.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%