Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których rożek dla niemowlaka musi być w wyprawce

09.29, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.29, 22.11.2022
Freepik

Zabierasz się za wyprawkę dla maluszka? W sieci można znaleźć wiele informacji na temat rożków dla dzieci. Wśród często zadawanych pytań jest to, czy faktycznie rożek jest potrzebny? Może wystarczy kołderka, kocyk?

Nie bez przyczyny rożek dla niemowlaka jest chętnie kupowany przez większość rodziców. Dzięki niemu Twoje dziecko może spać znacznie spokojniej w nocy. Zresztą Ty również! Dlaczego jeszcze rożek jest podstawą wyprawki dla malucha? Jakie rożki są najlepsze?

Zalety rożków

Jest on bardzo przydatny po urodzeniu dziecka. Dlaczego?

  • Rożek dla niemowlaka umożliwia otulenie go ciepłym i przyjemnym materiałem. Rożek nie zsunie się jak kołderka, a dziecko nie zmarznie.
  • W rożku dziecko czuje się podobnie jak w brzuchu mamy. Może mieć taką samą pozycję, dzięki czemu jest spokojniejsze w trakcie snu.
  • Niemowlak, który wyszedł z ciasnego brzuszka, w którym nie miał za wiele miejsca, jest przyzwyczajony, że coś go otula. W tym świetnie sprawdza się rożek.
  • Dziecko może spać w rożku w łóżeczku, a rodzic może być spokojny, że niemowlak nie nakryje się kołderką na głowę.
  • Po trzech miesiącach rożek z powodzeniem może służyć jako kołderka. Poza tym może być wykorzystywany jako przewijak w domu bądź w podróży.
  • Rożek dla niemowlaka otula maluszka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, ciepło, jest przyjemny i miękki. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic jest spokojniejszy i dobrze śpi.
  • Bezpieczeństwo przenoszenia malutkiego dziecka, co ma szczególne znaczenie przy pierwszym dziecku, gdy rodzicom brak doświadczenia.

Jak wybrać rożek dla niemowlaka?

Rożki dla niemowlaków dostępne są w każdym sklepie z artykułami dla małych dzieci. Mają różne formy i kolory. Najważniejsze by rożek wykonany był z naturalnego materiału. Powinien posiadać atesty, dzięki czemu masz pewność, że będzie on bezpiecznym rozwiązaniem dla dziecka. Najlepiej jeśli będzie wykonany z bawełny.

Lepiej unikać sztucznych materiałów, które mogą wywoływać dyskomfort termiczny u maluszka. Sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza tak jak naturalne. Dlatego dziecko może się przegrzewać, czego efektem są potówki i duże niezadowolenie maluszka.

Z usztywnieniem czy bez? Dla rodziców, którzy mają pierwsze dziecko, lepszą opcja może być rożek dla niemowlaka z usztywnieniem. Dzięki niemu rodzice pewniej trzymają dziecko. Usztywnienie jest wyciągane i zawsze można się go pozbyć.

Przed zakupem sprawdź, w jaki sposób zalecane jest pranie rożka. To konieczna wiedza, by służył długo i spełniał różne funkcje.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%