Zamknij
REKLAMA

Jakie modne i nowoczesne rolety wybrać do salonu?

12.00, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

Każdy z nas marzy o pięknym i stylowym mieszkaniu. Jednak na jego charakter ogromny wpływ mają dodatki. Mogą one dodać wnętrzu elegancji albo w niezamierzony sposób oszpecić salon. Duży wpływ na aranżację mają rolety. Podpowiadamy, jakie wybrać, aby salon prezentował się wręcz luksusowo. 

Rolety to świetny sposób na regulowanie temperatury oraz naświetlenia w mieszkaniu, a także forma „odcięcia się” od wzroku sąsiadów. Ale nie tylko. To właśnie rolety stanowią główny element wystroju mieszkania. 

Czym kierować się wybierając nowoczesne rolety? 

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Faktem jest, że nowoczesne rolety zazwyczaj są funkcjonalne, ale należy pamiętać, że jest to także świetna forma na regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Latem wystarczy je zasłonić, aby natarczywe promienie słońca nie wdarły się do środka. Z kolei zimą postępujemy odwrotnie. 

Pamiętajmy także o odpowiednim doborze koloru rolety. Powinien stanowić spójność z meblami oraz z barwą i odcieniem ścian. Jeśli chcemy podkreślić charakter wnętrza, to warto wybrać rolety w jaśniejszych kolorach. Te także będą pasowały do zaciemnionych wnętrz. 

Z kolei do nasłonecznionych pokoi oraz takich, które posiadają białe lub beżowe meble lepszym wyborem będą ciemniejsze rolety, które podkreślą jasny charakter mieszkania. 

Nowoczesne rolety - jaki materiał wybrać? 

Odpowiedź na to pytanie w przypadku każdego mieszkania będzie inna. Ogromny wpływ na to mają także gusta mieszkańców. Najczęstszym wyborem w przypadku rolet do salonu są różnego rodzaju tkaniny. Są one eleganckie i stylowe, jednak mają jeden mankament – nie zapewniają tak dobrej ochrony przed nadmiernym hałasem czy intensywnym światłem (zwłaszcza te jasne), co rolety plastikowe. Ale idealnie pasują do pokoju dziecięcego. 

Z kolei rolety plastikowe często są wybierane do mieszkań na parterze. Zapewniają świetną ochronę przed hałasem, a dodatkowo szczelnie kryją okna, dzięki czemu światło nie wedrze się do środka. Ale wybierając je do salonu, sprawimy, że pokój rodzinny będzie wyglądał jak jaskinia, a nie wspólna przestrzeń do spędzania miło wolnego czasu. 

Czy nowoczesne rolety rzymskie to dobry pomysł? 

Ten typ rolet ma wiele zalet. Są one lekkie i nie zajmują dużo miejsca, dlatego są zalecane do małych pokoi, a także pomieszczeń, w których jest bardzo dużo okien. 

Pamiętajmy, że wybór rolet to istotna część wystroju, dlatego przed zakupem warto zaznajomić się z tematem, aby spełniały one oczekiwania całej rodziny i to na długie lata. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%