Zamknij
REKLAMA

Kiedy ortodonta powinien znaleźć się na liście lekarzy, których warto odwiedzić?

14.03, 19.09.2022 materiał partnera
pixabay

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii pozwalającą na korygowanie wad zgryzu oraz szczęki. Korzyści z leczenia są niesamowite. Przede wszystkim poprawiasz swoje zdrowie, ale także znakomite samopoczucie. Wreszcie możesz uśmiechać się bez skrępowania. Twoje zęby wyglądają perfekcyjnie.

Ortodonta w Warszawie na Targówku – kiedy warto go odwiedzić?

Leczenie ortodontyczne powinno odbyć się ze wskazaniem specjalisty, jakim jest ortodonta (Warszawa Targówek). Nie należy samodzielnie podejmować decyzji o leczeniu, ponieważ w wielu przypadkach może to przysporzyć więcej problemów niż korzyści. Tylko dokładna analiza uzębienia przez specjalistę może zdecydować o konieczności założenia aparatu na zęby lub innej formy pozwalającej na wyprostowanie zgryzu.

Do ortodonty należy udać się wtedy, gdy występuje u Ciebie przodozgryz górny, wysunięcie żuchwy, zgryz krzyżowy, zgryz otwarty, przemieszczenie linii środkowej, szpary oraz stłoczenie zębów. Są to najczęstsze powody rozpoczęcia leczenia stomatologicznego.

Jak ortodonta z Warszawy na Targówku poprowadzi Twoje leczenie?

Istnieje wiele metod leczenia ortodontycznego, a specjalista na pewno dobierze najskuteczniejszą, dzięki której uzyskać piękny, prosty uśmiech. Dziś technologia poszła tak do przodu, że można korzystać z wielu udogodnień mało inwazyjnych dla pacjenta.

Przede wszystkim podstawowym narzędziem, z którego korzysta ortodonta z Warszawy-Targówek jest aparat ortodontyczny. Zakłada się go na stałe, co umożliwia prostowanie zębów i leczenie wad zgryzu. Stosowane obecnie aparaty są mało widoczne, nie są kłopotliwe w użytkowaniu, choć oczywiście na samym początku odczuwany jest dyskomfort, dopóki jama ustna nie przyzwyczai się do ciała obcego. Aparaty ortodontyczne są dostępne w wersji dla dzieci, jak i dorosłych.

Oprócz aparatów stałych dostępne są także warianty ruchome, dzięki którym można wyrównać przemieszczenie zębów lub zapewniające właściwy odstęp pomiędzy zębami. Ortodonta może zalecić także noszenie specjalnych separatorów warg i policzków, gdy szczęka jest zbyt mocno ściśnięta, co powoduje w tych okolicach uszkodzenia.

Ortodonta z warszawskiego Targówka ma wiele metod pomocy pacjentom, którzy walczą o piękny, zdrowy i nienaganny uśmiech. Krzywe zęby nigdy nie wyglądają estetycznie, a z czasem powodują wiele problemów zdrowotnych. Dobierając właściwą metodą ich prostowania można cieszyć się z pozbycia się jednego z największych kompleksów. Z pewnością warto walczyć o piękny uśmiech, nie będzie się miało wtedy powodów do zakrywania zębów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%