Zamknij
REKLAMA

Trawa do ogrodu – jak szybko i wygodnie założyć praktyczny trawnik?

08.52, 10.08.2022 materiał partnera

Trawnik w naszym ogrodzie powinien być przede wszystkim estetyczny, ale również funkcjonalny. Będzie to miejsce zabaw, gier zespołowych, ale również harców zwierząt domowych. Dlatego dobry trawnik to trawnik wytrzymały. Jaka trawa do ogrodu sprawdzi się najlepiej? Bardzo ciekawą propozycją może być zastosowanie trawnika w rolce – jest on dodatkowo wzmacniany, tak, aby dostosować go do intensywnej eksploatacji.  

Czym właściwie jest trawa w rolce? 

Zakładanie trawnika tradycyjnym sposobem jest procesem czasochłonnym i wymagającym dużej cierpliwości. Satysfakcjonujące efekty mogą się pojawić dopiero po kilkunastu miesiącach. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być trawa do ogrodu w rolce. To właściwie gotowa trawa, które wcześniej była przez kilkanaście miesięcy hodowana na specjalnej plantacji. Gdy trawa do ogrodu jest już gotowa, wycina się ją pasami wraz z darnią, a następnie roluje i przygotowuje do transportu. Takie systemy są dodatkowo wzmacniane specjalną siatką biodegradowalną, która ma usprawnić proces zakorzeniania i wzrostu trawy, a także przygotować ją na bardziej intensywną eksploatację.  

Jakie korzyści oferuje trawa do ogrodu w rolce? 

Przede wszystkim, w ten sposób możemy w mgnieniu oka dorobić się pięknego i praktycznego trawnika lśniącego zielenią. Specjalnie wyselekcjonowana i hodowana trawa do ogrodu jest szczególnie odporna na intensywną eksploatację, a także łatwo aklimatyzuje się do nowych warunkach. Sam montaż jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu. Pasy trawnika można bezpiecznie docinać, tak, aby dobrze pokryć teren o zróżnicowanym ukształtowaniu. Trawa do ogrodu w tej formie jest nieco droższa w porównaniu z założeniem tradycyjnego trawnika, ale to bez wątpienia dobra inwestycja w przyszłość. Zyskasz w ten sposób mocny, estetyczny i praktyczny trawnik gotowy na trudne wyzwania.  

Jak wygląda montaż trawnika z rolki?  

Decydując się na nowoczesną formę zakładania trawnika z rolki nie trzeba dysponować wiedzą lub umiejętnościami. Cały proces jest bardzo prosty. Producenci zalecają uprzednio napowietrzenie gruntu oraz zastosowanie wieloskładnikowego nawozu o wolnym działaniu. Teraz wystarczy rozłożyć pasy trawy na ogrodzie, szczelnie pokrywając te miejsca, w których chcemy założyć trawnik. Jak już mówiliśmy, pasy można docinać pod kątem indywidualnych potrzeb. Przez pierwsze kilka dni nowa trawa do ogrodu wymaga obfitego podlewania. Po kilku tygodniach trawnik zaadaptuje się do nowych warunków i pozwoli na normalną eksploatację.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%