Zamknij
REKLAMA

2-palnikowa czy 4-palnikowa kuchenka gazowa - co wybrać?

11.54, 09.08.2022 materiał partnera

Wydawać by się mogło, że gotowanie na 2-palnikowej kuchence gazowej nie należy do zbyt praktycznych rozwiązań, ze względu na ograniczone miejsce. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości kuchenka 2-palnikowa na wielu płaszczyznach wygrywa z 4-palnikową. Kiedy warto ją wybrać? Czy sprawdzi się w każdej kuchni? Co sprawia, że może być lepsza od swojej większej wersji? Wbrew pozorom kuchenka gazowa 2-palnikowa to niezawodne, wydajne i wszechstronne narzędzie idealne do użytku domowego.

Odpowiednia szerokość palników i wydajność

Aby uzyskać najlepszą jakość gotowania, będziesz potrzebować palników z miejscem wystarczająco szerokim, aby zmieściły się na nim dwa szerokie garnki w tym samym czasie. Kuchenki gazowe czteropalnikowe niestety często mają ten problem. Mimo aż 4 palników, które niestety są osadzone zbyt blisko siebie, nie jesteśmy w stanie w rzeczywistości wykorzystać ich wszystkich jednocześnie. Czasami nawet umieszczenie dwóch dużych patelni obok siebie nie jest możliwe. Płyta gazowa 2 palniki została zaprojektowana tak, aby rozwiązać ten problem - w końcu, po co płacić za dodatkowe palniki, z których nie będziesz mógł korzystać?

Szukając kuchenek gazowych z dwoma palnikami, upewnij się, że znajdziesz taką, która jest energooszczędna i łatwa w użyciu. Jedną z najważniejszych cech palnika, który jest łatwy w użyciu, jest automatyczny zapłon. Ta funkcja znacznie ułatwia gotowanie.

Oszczędność miejsca

Płyty gazowe 2 palnikowe sprawdzą się doskonale w kuchniach o ograniczonym metrażu. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie do kawalerek. Mniejsze pole płyty gazowej pozwala zwiększyć przestrzeń roboczą na blacie, która w każdej kuchni jest na wagę złota. Kuchenka tego typu sprawdzi się również świetnie w domkach letniskowych, gdzie z reguły również dysponujemy mniejszą przestrzenią roboczą. 4-palnikowe płyty gazowe w takich kuchniach mogłyby się zwyczajnie nie zmieścić lub zabrać zbyt dużo miejsca na blacie.

2-palnikowa płyta gazowa - dla kogo?

2 palniki będą w zupełności wystarczające dla osób mieszkających w pojedynkę lub par. Dodatkowe pola grzejne z reguły w takich sytuacjach są zwyczajnie zbędne. A już szczególnie powinieneś rozważyć 2-palnikową płytę gazową, jeśli nie gotujesz zbyt często, a przygotowywane posiłki należą raczej do tych prostszych. Wówczas zapłacisz mniej niż przy 4-palnikowych płytach, a dostępne pola grzewcze będą w zupełności wystarczające. Jednym słowem - nie przepłacisz.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%