Zamknij
REKLAMA

Z czym łączyć cegłę dekoracyjną we wnętrzach?

11.36, 09.08.2022 materiał partnera

Dziś cegła dekoracyjna nie jest już kojarzona wyłącznie z żywo-pomarańczową barwą, choć ta również cieszy się ogromnym zainteresowaniem i króluje w licznych wnętrzach. Piaskowa, biała, antracytowa czy w różnych odcieniach szarości pozwala dopasować się idealnie do różnych stylów wnętrz. Tak duża różnorodność kolorów, faktur, a nawet materiałów sprawia, że możemy mieć niemały problem z dopasowaniem do wystroju naszego domu. Z czym więc warto łączyć cegłę dekoracyjną, tak by stworzyć spójny, a zarazem zjawiskowy efekt? Oto nasze propozycje!

Ścienna cegła dekoracyjna plus drewno

Drewno to materiał królujący we współczesnych wnętrzach. Decydujemy się na nie nie tylko ze względu na doskonałą wytrzymałość i żywotność, ale przede wszystkim ze względu na wyjątkową ciepłą barwę i żywe słoje. Możemy pójść o krok dalej i połączyć ten modny materiał z niezwykle popularną w ostatnich latach cegłą dekoracyjną. Cegła dekoracyjna na ścianę w połączeniu z drewnianymi akcentami tworzy niezwykle ciepły, domowy klimat we wnętrzach. I co najlepsze, drewno doskonale łączy się z każdym typem i kolorem cegiełki ściennej.

Cegła dekoracyjna w połączeniu z metalem

Jeśli jesteśmy miłośnikami industrialnego stylu, w naszym domu nie może zabraknąć połączenia cegły z metalem. W tym zestawieniu doskonale sprawdzi się naturalny, żywy odcień cegły i metal w ciemnym kolorze - najlepiej czarnym. Cegła doskonale przełamuje surowość metalowych opraw, a przy tym nie narusza loftowego stylu pomieszczenia. Wykorzystując te dwa materiały, możemy tchnąć w swoje mieszkanie klimat poprzemysłowej starej fabryki w odświeżonym wydaniu.

Wyraziste kolory a cegła dekoracyjna

W tym zestawieniu warto być ostrożnym, bo łatwo przesadzić, uzyskując zbyt ciężkie i przytłaczające wnętrze. Dobierając jednak odpowiednią wyrazistą barwę ściany i kolor cegły możemy sprawić, że nasz salon nabierze wyrazistego, ciepłego klimatu. Doskonałym wyborem może okazać się niezwykle modna w ostatnich latach butelkowa zieleń. Zadbajmy jednak o to, aby kolor ten nie znalazł się na wszystkich ścianach poza tą ozdobioną cegłą dekoracyjną. Zdecydowanie w zupełności wystarczy jedna ściana w tym kolorze. Jeśli obawiamy się wyrazistych barw, na początek możemy zacząć od dodatków takich jak zasłony i poduszki dekoracyjne.

A może minimalizm?

Jeśli jesteśmy miłośnikami minimalizmu, nie porzucajmy od razu pomysłu wykończenia mieszkania przy użyciu cegły dekoracyjnej. W końcu jak już wspomnieliśmy, oferty producentów obejmują nie tylko żywe, pomarańczowe cegiełki, ale również wiele innych barw - w tym także śnieżnobiałe.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%