Zamknij
REKLAMA

Jaką zamiatarkę samojezdną wybrać?

09.04, 29.07.2022 materiał partnera
pixabay

W momencie, gdy my sami bądź nasi pracownicy mają do zamiecenia spory obszar, a praca ręczna nie wchodzi w grę ze względu na zbyt duży nakład pracy, jaki trzeba w nią włożyć, z pomocą przychodzi nam zamiatarka samojezdna. Urządzenie niezwykle ekonomiczne a przy okazji wydajne, które na dobre zadomowiło się we wszelkiego rodzaju galeriach handlowych, lokalach usługowych bądź budynkach przeznaczenia publicznego.

Czym jest i jak działa zamiatarka samojezdna?

Zamiatarka samojezdna to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy mający do utrzymania w czystości spory obszar. Jest to urządzenie usuwające liście, piasek czy niewielkie śmieci. Korzystają one z dwóch szczotek umieszczonych z przodu pojazdu. Dzięki ruchowi obrotowemu zagarniają one wszystko to, co chcemy usunąć, a dzięki mechanizmowi ssącemu umieszczają w worku wewnątrz urządzenia. Zamiatarki samojezdne mogą być ręczne bądź siodłowe. Dobiera się je przez wzgląd na prace, jaką mają wykonać. Jeśli miejsce jest kręte, pełne zakamarków, to lepszym rozwiązaniem będzie zamiatarka ręczna. Duże obszary jak osiedla czy parkingi, są idealnym polem manewru dla zamiatarek siodłowych. Nie męczą operatora oraz są wydajniejsze. 

Cechy zamiatarek samojezdnych

O jakości zamiatarek stanowi kilka cech, którymi te powinny się wyróżniać. Przede wszystkim kompaktowa budowa. Korzystając z nich w budynkach z kilkoma piętrami, często trzeba ją między nimi transportować. Smukła budowa pozwala umieścić urządzenie w windzie. Ta cecha spełnia jeszcze jedno zadanie, mianowicie pozwala dotrzeć zamiatarce we wszystkie zakamarki, nawet te pozornie niedostępne. 

Ergonomiczna budowa to kolejna zaleta wysokiej jakości zamiatarek samojezdnych. To właśnie ona sprawia, że operator maszyny, może bez obaw o swoje zdrowie, spędzić na niej długi czas. Dobry fotel oraz kierownica na odpowiedniej wysokości z pewnością się do tego przyczyniają. 

Zakup zamiatarki samojezdnej

Mając już sprecyzowane warunki, w jakich urządzeniu przyjdzie pracować, powinniśmy zainteresować się jego rodzajem zasilania oraz napędem. Ważna jest również jakość szczotek zamiatających, na którą wpływ ma materiał, z jakiego została wykonana. Żywotność i bezawaryjność są cechami wynikającymi bezpośrednio z jakości zamiatarek. Próby pozornej oszczędności na tańszym sprzęcie mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego w chwili, gdy przyjdzie nam go serwisować bądź po prostu zakupić nowy. W momencie zakupu nie bójmy się dopytywać sprzedawców o detale. Ich wiedza i doświadczenie z pewnością mogą być pomocne.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%