Zamknij
REKLAMA

Ogłoszenia o adopcji zwierząt – gdzie je znaleźć i dlaczego warto?

10:01, 06.06.2022 | materiał partnera

Twoje pociechy marzą o psiaku lub kocie? A może Ty chcesz, by w Twoim domu zamieszkał czworonożny przyjaciel? Najwyższy czas przygarnąć zwierzaka.

Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na adopcję zwierzęcia i gdzie znaleźć darmowe ogłoszenia dotyczące oddania zwierzaka do adopcji.

Adopcja zwierzęcia – dlaczego warto?

Dlaczego warto adoptować zwierzaka z fundacji, schroniska bądź od osoby prywatnej? Świadomość, że uratowało się życie psu, kotu albo innemu zwierzakowi jest bezcenna. Zwierzaki, których los odmienił się na lepsze, czują to i są bardzo wdzięczne. Na każdym kroku pokazują swoje szczęście i uczucie do opiekuna. Zwierzaki dość szybko przywiązują się do nowego opiekuna, są wobec niego lojalne i kochające.

Adoptowane zwierzaki nie są w niczym gorsze niż zwierzęta rasowe, które zakupisz z hodowli. Całym sobą dziękują za nowy dom, miseczkę z jedzeniem i przyjazne ręce do głaskania. Dobrze odżywiony, szczęśliwy i zadbany kot bądź psiak w niczym nie odbiega też pod względem urody od zwierzaka rasowego. Może nie ma wyglądu charakterystycznego dla konkretnej rasy, ale jest równie atrakcyjny, a jego sierść jest tak samo miękka i przyjemna w dotyku.

Jak zaadoptować zwierzę?

Adopcja zwierzęcia nie jest trudna. Możesz zdecydować się na zwierzę ze schroniska, fundacji opiekującej się zwierzakami lub też skorzystać z ogłoszenia https://www.bazos.pl/ osoby prywatnej. W profesjonalnych serwisach tematycznych, takich jak Bazos.pl, znajdziesz ogłoszenia zwierzęta https://zwierzeta.bazos.pl/, wśród których z pewnością znajdziesz takie, które zwróci Twoją uwagę i pozwoli Ci wybrać pupila idealnego dla Twojej rodziny.

Na portalach prezentujących ogłoszenia darmowe znajdziesz oferty nie tylko od osób prywatnych. Wiele fundacji i stowarzyszeń zwierzęcych, a także schronisk ogłasza się w takich miejscach, szukając domów dla czworonogów, którymi się opiekują. Darmowe ogłoszenia bez rejestracji zawierają najważniejsze informacje na temat zwierzęcia, które pomogą Ci podjąć decyzję o przygarnięciu zwierzaka. A co zrobić w sytuacji, gdy już zdecydowałeś o tym, że chcesz zostać opiekunem konkretnego czworonoga?

W takim przypadku musisz po prostu skontaktować się z osobą wystawiającą ogłoszenie. Pamiętaj, że w trosce o dobro zwierzęcia, fundacje i stowarzyszenia nie wydają zwierzaków pierwszej osobie, która się do nich zgłosi. Musisz zatem liczyć się z tym, że być może zostanie z Tobą przeprowadzony mały „wywiad” dotyczący Twojej wiedzy na temat opieki nad zwierzakami. Dzięki temu fundacja dowie się, czy wiesz, jakie jedzenie należy podawać psu albo czy masz już doświadczenie w opiece nad zwierzakami. Nie martw się, gdy nie opiekowałeś się do tej pory żadnym czworonogiem ani nie masz stosownej wiedzy w tym temacie, bowiem wszystko da się nadrobić. Przedstawiciele schroniska czy fundacji służą też poradą w zakresie prawidłowej opieki nad zwierzakiem.

Chcesz dowiedzieć się, w czym jeszcze przyda Ci się serwis ogłoszeniowy Bazos? Sprawdź również, jak pozbyć się z domu starych rzeczy i jeszcze na tym zarobić?

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%