Zamknij

Czy blacha na rąbek stojący zdaje egzamin trwałości?

art. sponsorowany + 10:24, 29.01.2025 Aktualizacja: 10:24, 29.01.2025

Blacha na rąbek stojący to już prawdziwa klasyka sztuki dekarskiej. Rozwiązanie to towarzyszy nam już od długich lat. Opisywany materiał przez lata się zmieniał, akceptując technologiczny postęp. Dziś sprawdzimy, jak sprawdza się on we współczesnym budownictwie.

Rąbek przeszedł ogrom zmian. Początkowo, blacha na rąbek stojący była zaginana ręcznie. Teraz rąbki zaginane są przez maszyny już podczas procesu produkcyjnego. Dzięki temu, prace przebiegają sprawnie, a inwestor może mówić o większej wygodzie. Fundamentem wspomnianej blachy, oprócz samego rąbka, jest stal wysokiej jakości, która pochodzi od najlepszych firm na świecie. Co jeszcze przemawia na korzyść blachy na rąbek stojący?

Porozmawiajmy o trwałości

Nie trzymajmy czytelników w niepewności – blacha na rąbek stojący powinna wytrzymać co najmniej 50 lat. Czas może wydłużyć zastosowanie jakościowej powłoki ochronnej (najlepszy w tej kwestii jest poliuretan, który gwarantuje najlepsza ochronę przed szkodliwymi czynnikami). Na trwałość całości ogromny wpływ ma pogoda, zatem dużo zależy od tego, w jakich warunkach umiejscowione jest nasze lokum. Firma Blachy Pruszyński dba jednak o to, by ich materiałom niestraszne były gwałtowne wichury czy intensywne opady.

Bo najważniejszy jest metal

Materiał, z którego wykonana jest blacha stanowi, nie tylko konstrukcyjną, ale również funkcjonalną oś produktu. Dzisiejszym standardem jest stal pochodząca z najlepszych źródeł, która w celu zwiększenia trwałości, jest dodatkowo powlekana cynkiem. Blacha stworzona w takim kluczu nie musi martwić się rdzą oraz uszkodzeniami natury mechanicznej. Im grubsza blacha, tym lepiej, pamięta o tym firma Blachy Pruszyński, która tworzy blachy o grubości od 0,5 mm do 0,7 mm (maksymalna grubość dedykowana jest produktom o płaskim przetłoczeniu i profilu). Co jednak w sytuacji, gdy interesują nas inne profile? Dla wszystkich miłośników fali oraz trapezu, firma Blachy Pruszyński wprowadziła trzy rodzaje profilowania wzdłużnego dla rąbka.

Czy istnieje jakaś alternatywa dla stali w kwestii blachy na rąbek? Prezentowane materiały mogą być również produkowane z aluminium. Największymi zaletami aluminium jest duża odporność na korozję oraz lekkość, która prowadzi do usprawnienia prac na dachu. Taka specyfika sprawia, że warto pomyśleć o tym wariancie blachy, jeśli nasz dom powstaje na obszarze o wysokim czynniku wilgoci. Gwarancja na aluminiową blachę na rąbek sięga 40 lat.

Co decyduje o trwałości blachy na rąbek stojący?

Na pewno kluczową dla trwałości blachy na rąbek jest stal, z której wykonano produkt oraz to, jakich powłok ochronnych użyto do jej zabezpieczenia. Dlatego właśnie, dbanie o trwałość materiału zaczyna się już w momencie jego produkcji. Oprócz samego procesu tworzenia, ważna jest również procedura montażu. Tylko w sytuacji stosowania się do wszelkich dekarskich zaleceń, uda nam się stworzyć bezawaryjne pokrycie z blachy na rąbek stojący. Gwarancją prawidłowego zainstalowania pokrycia dachowego jest doświadczona ekipa, której tworzenie dachów weszło w krew. Decydujące dla trwałości dachu są również czynniki pozaludzkie. Najważniejsza w tym przypadku jest pogoda, która potrafi płatać różne figle.

Dbałość o detale podczas produkcji

Tak jak wspominaliśmy wyżej, proces produkcji blachy na rąbek jest bardzo precyzyjny, podczas którego dopinany jest każdy szczegół. Dbałość o każdy detal pozwoliła na stworzenie blachy na rąbek od firmy Blachy Pruszyński, która stanowi szczytowe osiągnięcie opisywanego dekarskiego sektora. Na sukces charakteryzowanego przez nas produktu składa się kilka czynników. Pierwszy z nich to stal, która sprowadzana jest od najlepszych na rynku producentów, na czele z takimi firmami jak ArcelorMittal czy Tata Steel. Drugi czynnik decydujący o jakości, to decyzja o przekierowywaniu materiałów do laboratorium, w którym sprawdzany jest zarówno surowiec, jak i finalny efekt prac. Kolejną istotną kwestią podczas tworzenia blachy na rąbek jest nowoczesna technologia. Stawianie na wysoko rozwinięte linie produkcyjne, daje gwarancję powstania materiału imponującego, zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytkowym. Trzy przedstawione przez nas zasady produkcyjnego etosu stanowią gwarancję sukcesu oraz dowód na to, że tradycyjne propozycje włożone w nowe ramy oraz technologie mają szanse na zyskanie świeżego blasku.

Kwestia inspekcji dachu

Przepisem na zdrowy i prawidłowo działający dach jest prosty. Receptą na sukces jest mały przegląd dachu, którego powinniśmy dokonywać raz w roku oraz gruntowny przegląd całości pokrycia raz na 5 lat. Rekomendowaną porą na takie działanie jest wiosna, ponieważ wtedy możemy dokładnie sprawdzić stan naszego pokrycia dachowego po intensywnych porach roku, jakimi są jesień oraz zima.

Jak zabrać się za konserwację pokrycia z blachy na rąbek?

Bardzo ważna jest pamięć o regularnym myciu pokrycia z blachy na rąbek. Do pozbycia się wszelkiego rodzaju zabrudzeń użyjmy wody pod ciśnieniem. Całość pokrycia myjemy z góry na dół. Dzięki temu unikniemy dostania się wody w drażliwe miejsca. Co jednak zrobić z zabrudzeniami, które nie poddają się wodzie? Na rynku dostępne są specjalne detergenty, których przeznaczeniem są właśnie blaszane pokrycia. Środek chemiczny w połączeniu z miękką szczotką zagwarantuje nam pozbycie się każdego problemu. Co robić w sytuacji, gdy na naszym pokryciu zagości rdza? Zacznijmy od usunięcia ogniska korozji, a następnie pozbądźmy się śladów po nich, najlepiej przy pomocy zaprawkowej farby.

Czego nie można robić w imię higieny pokrycia? Na pewno zabronione jest mycie dachu przy użyciu szczotki o twardym włosiu. Nie powinniśmy stosować również detergentów, które służą do mycia podłóg czy okien.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%