Zamknij

Legia Warszawa wywalczy mistrzostwo Polski?

00:00, 17.01.2024 art. sponsorowany

Legia Warszawa zakończyła pierwszą część rozgrywek i obecnie rozpoczyna przygotowania do wznowienia występów. Wojskowi mają kilka oczek straty do lidera Ekstraklasy, jednak nie ukrywają, że zamierzają walczyć o mistrzostwo Polski. Dodatkowo w drugiej części rozgrywek Legia Warszawa będzie kontynuować występy w europejskich pucharach, gdzie zmierzy się w Lidze Konferencji z Molde. Jak wyglądają prognozy bukmacherów na mecze Legii?

Ocena rundy jesiennej

Oceniając rundę jesienną w wykonaniu tego zespołu, trzeba wziąć pod uwagę, że Legia Warszawa występowała w rozgrywkach europejskich pucharów. Wojskowi nie tylko wzięli udział w fazie grupowej, ale również wywalczyli przepustkę do kolejnej rundy. Pomimo tego, że rywalizowali z naprawdę solidnymi przeciwnikami. Wystarczy wymienić tutaj taką ekipę, jak Aston Villa, czyli rewelację rozgrywek Premier League, czy Alkmaar – zeszłorocznego półfinalistę europejskich pucharów. Wojskowi pomimo trudnego zadania wywalczyli awans do kolejnej rundy i na wiosnę zmierzą się z norweskim Molde w ramach fazy pucharowej. Legalny bukmacher już w tym momencie ma ofertę zakładów na to wydarzenie.

Gorzej wyglądała jednak postawa Legii Warszawa na krajowym podwórku. Wojskowi w pierwszej części rozgrywek uzbierali 32 oczka i mają dokładnie 9 punktów straty do Śląska Wrocław. Teoretycznie można się jednak pocieszać tym, że Legia Warszawa ma zaledwie jeden punkt straty do Lecha Poznań i tyle samo oczek co Raków Częstochowa. Przed startem rozgrywek najlepszy bukmacher ComeOn wskazywał, że te zespoły powinny walczyć o mistrzostwo Polski. Zresztą, patrząc na proponowane kursy przed drugą częścią sezonu, to nadal te ekipy utrzymują się w czołówce przewidywań.

Problemy w środku pola?

Druga część sezonu teoretycznie wcale nie musi być łatwiejsza od pierwszej. Legia Warszawa potencjalnie nadal występuje w europejskich pucharach, więc będzie musiała dzielić obowiązki z ligą. W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja na temat potencjalnego transferu Bartosza Slisza do Atlanty United, co z kolei mocno osłabia środek pola. Nie ma wątpliwości, że był to kluczowy piłkarz Legii Warszawa w pierwszej części rozgrywek, a także jeden z najlepszych środkowych pomocników w Ekstraklasie. Sprawdź więcej sportowych wiadomości.

Legia zostanie mistrzem Polski?

Szanse na to, że Legia Warszawa pomimo 9 punktów straty zostanie mistrzem Polski, nadal są wysokie na podstawie propozycji, które przygotował legalny bukmacher. Głównym kandydatem do zwycięstwa w Ekstraklasie jest jednak w tym momencie aktualny mistrz Polski, czyli Raków Częstochowa. Proponowane kursy w ofercie bukmachera mogą się jeszcze zmieniać zależnie od konkretnych ruchów transferowych dokonywanych przez wymienione zespoły. Wysoko oceniane są również możliwości Śląska Wrocław, który przecież zakończył pierwszą część rozgrywek na pozycji lidera.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%