Zamknij

Jak możemy odświeżyć wnętrze naszego domu?

12:30, 02.11.2023 Materiał sponsorowany Aktualizacja: 12:30, 02.11.2023
Skomentuj

Kiedy z czegoś korzystamy, z upływem czasu się niszczy i nie prezentuje się już tak ładnie jak na początku. Jeśli do tego dołożymy niewłaściwą pielęgnację, to efekt wizualny będzie jeszcze gorszy. Jak się jednak okazuje, nie trzeba takich elementów wymieniać od razu na nowe, bo można próbować je odświeżyć. Musimy tylko zastosować odpowiednie środki.

Wcale nie musisz zrywać parkietu

Jeśli na naszych podłogach znajduje się parkiet, musimy odpowiednio o niego dbać. Myć właściwymi środkami, co jakiś czas lakierować i jednocześnie uważać, aby nie doszło do jego zadrapania. Ale mimo wszystko, może się okazać, że w wyniku użytkowania jego wygląd nie będzie zachwycał. Wówczas możemy zdecydować się go zerwać i położyć nowy – co wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Alternatywą jest odświeżenie podłogi na własną rękę. Są firmy, które proponują nam cyklinowanie. Korzystają wówczas z odpowiedniej maszyny, wszystko odbywa się stosunkowo sprawnie, ale to również będzie spory wydatek. Jest jednak rozwiązanie, które możemy zrobić samodzielnie, a podpowiedź poszczególnych działań znajdziemy chociażby tutaj: https://aleo.com/pl/porady/odnowienie-parkietu-bez-cyklinowania-czy-jest-to-poprawna-metoda/. Wystarczy, że użyjemy papieru ściernego, zaczynając od najgrubszego, a kończąc na tym z najmniejszymi ziarenkami. Wyrównajmy rysy i zniszczenia, oczyśćmy parkiet z pyłu, nałóżmy szpachlę do maskowania ubytków, umyjmy podłogę i ją polakierujmy. Dzięki takim zabiegom, niskim kosztem będziemy mogli zyskać parkiet, który będzie wyglądał jak nowy.

Sposób malowania ścian i sufitu będzie wpływał na wizualny odbiór pomieszczenia

Jeśli mamy wąski pokój, a jednocześnie wysokie ściany, całość może sprawiać przytłaczające wrażenie. Warto wówczas oddzielić sufit od ścian za pomocą koloru, dzięki czemu optycznie skrócimy ściany i sprawimy, że pokój zyska na lepszych proporcjach. Dodatkowo miejmy świadomość, że takie odcięcie sufitu od ścian pozwoli na ukrycie mankamentów tych drugich. Możemy zrobić odcięcie na ścianie, na samej krawędzi styku ścian i sufitu albo na suficie. Wiedząc, jakie różne efekty dzięki temu uzyskamy, łatwiej będzie nam podjąć decyzję, co wybrać. Możemy skorzystać ze stron, na których zamieszczone są porady odnośnie malowania (przykładem jest: https://aleo.com/pl/porady/malowanie-sufitu-jak-sprawnie-odciac-kolor-sufitu-od-scian/).

Zadbajmy o otoczenie domu

Sam dom i jego wnętrze to nie wszystko. Jeśli mamy ogród i sporą posesję, to powinniśmy zadbać o to, aby i one prezentowały się ładnie. Im większa będzie tutaj panowała harmonia, tym chętniej będziemy przebywali na zewnątrz, a odpowiednio zaaranżowana przestrzeń pozwoli nam na miłe spędzanie czasu ze znajomymi. Mając dostatecznie dużo miejsca, warto przygotować taras, na którym ustawimy stolik i krzesła, aby mieć takie przyjemne miejsce do przesiadywania przy ładnej pogodzie. Możemy wykonać go z betonu, a następnie położyć płytki czy drewniane deski. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego warto wcześniej sprawdzić, co bardziej do nas przemawia – przykładowo na stronie https://www.portalwloclawek.pl/artykul/9977,aranzacja-przydomowego-tarasu-na-jaki-material-budowlany-sie-zdecydowac będziemy mogli porównać różne propozycje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%