Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o piciu kawy?

13:32, 25.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:33, 25.05.2023
Vincenzo De Bernardo / Shutterstock.com Vincenzo De Bernardo / Shutterstock.com

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki świeżej, smacznej kawy. Oczywiście, jej wyjątkowego smaku i aromatu nie można odmówić, pytanie jednak, czy rzeczywiście warto regularnie pić kawę? A skoro pijemy ją tak często, mogą pojawić się także wątpliwości dotyczące tego, czy kawa jest zdrowa? W dalszej części tekstu przedstawiamy jakie korzyści przynosi picie kawy oraz odpowiadamy na pytanie – jak stopień wypalenia kawy wpływa na zawartość kofeiny?

Jakie korzyści przynosi picie kawy?

Czy kawa jest zdrowa? To pytanie spędza sen z powiek wielu miłośnikom tego wyjątkowego napoju. Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Z pewnością zbyt częste spożywanie kawy może nieść za sobą skutki uboczne, jednak skupmy się przede wszystkim na prozdrowotnych korzyściach. Jakie pozytywne efekty przynosi picie kawy? Przede wszystkim kawa ma działanie pobudzające. To właśnie dlatego filiżanka kawy tuż po rozpoczęciu dnia daje siłę i energię do pracy czy nauki. 

Co daje spożywanie kawy? Często przytaczane argumenty przemawiające za piciem kawy to między innymi: wspomaganie koncentracji, wspomaganie pracy układu trawiennego, poprawa krążenia oraz przyśpieszenie procesu przemiany materii. Ponadto, czasami przytaczane są publikacje wskazujące na zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób serca, nowotworów oraz cukrzycy.

Jak stopień wypalenia wpływa na ilość kofeiny?

Spożywanie kawy może mieć kilka pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby pić kawę w rozsądnych ilościach. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób przyrządzania kawowego napoju oraz sposób wypalania ziaren. Zbyt mocna kawa zawierająca dużo kofeiny będzie mocniej działała na nasze samopoczucie, dlatego należy podchodzić do przygotowywania kawy z pewnym rozsądkiem.

Praktycznie każda palarnia kawy informuje o tym czy ziarna zostały wypalone na ciemno czy na jasno. Warto pamiętać, że kawa wypalana na jasno zawiera więcej kofeiny niż kawa palona na ciemno. Ziarna wypalane na jasno mają jaśniejszy matowy kolor. Natomiast ciemniejsze ziarna charakteryzują się większym połyskiem.

Poszukując świeżo wypalonych ziaren wiele osób decyduje się na skorzystanie z ofert palarni kawy ze sklepem internetowym. Z takich sklepów internetowych można zamówić świeżo wypalane ziarna bezpośrednio od palarni.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%