Zamknij

Białe żaluzje drewniane – poznaj ich zalety

00:00, 03.03.2023 art. sponsorowany

Aranżując wnętrze dbamy o to, aby pomieszczenia były jasne i jak najbardziej funkcjonalne. Ponadto, w oknach naszych wnętrz coraz częściej nie decydujemy się na klasyczne firanki i zasłony. Zamiast nich stosujemy praktyczne a zarazem ekologiczne osłony okienne, takie jak żaluzje drewniane. Te w odcieniach bieli są szczególnie wybierane z uwagi na ich kilka zalet…Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje drewniane w odcieniach bieli?

Żaluzje drewniane zapewniają wygodną oraz dokładną kontrolę nad światłem bez konieczności częstego podnoszenia i opuszczania osłony. Użyte w białym kolorze sprawiają, że wpadające przez okno światło odbija się od powierzchni uchylonych lamel. Rozświetlone światłem słonecznym wnętrza wydają się bardziej przestronne, a zarazem przytulne. Ciepłe światło pozwala wydobyć prawdziwe piękno ścian, podłóg, mebli, a także różnego rodzaju dekoracji stojących i wiszących. Dobrze oświetlone pomieszczenia sprawiają też wrażenie większych, czystszych i bardziej komfortowych. Jednocześnie zastosowanie drewnianych osłon pozwoli nam dodać dekoracyjny akcent, który połączy wnętrze domu z naturą.

Uwolnij potencjał swojego wnętrza

- Chcąc właściwie wykorzystać wpadające naturalne światło warto zastosować we wnętrzach jasne kolory, np. w użytych osłonach okiennych. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić, decydując się na połyskujące fronty mebli - radzi Agnieszka Gołębiewska, ekspert z ANWIS. – W przypadku przesłon okiennych coraz większą popularnością cieszą się żaluzje drewniane - białe oraz beżowe. Sprawdzają się idealnie, m. in. w salonach czy pokojach dziecięcych, gdzie równie ważna od ilości wpadającego słońca jest możliwość jego kontrolowania o każdej porze dnia. – dodaje ekspert.

Promienie słońca nie tylko budują klimat we wnętrzu. Wpływają również na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną i ogrzewanie. Dobrze doświetlone domy i mieszkania są znacznie atrakcyjniejsze na rynku nieruchomości. Z tego powodu warto zastosować pewne aranżacyjne sztuczki, które spowodują, że naturalne oświetlenie wpłynie na wartość lokalu oraz nasze samopoczucie. Jedną z nich jest montaż dobrej jakości żaluzji drewnianych.

Pamiętajmy, że posiadając okna od południa i południowego - zachodu, jesteśmy pod największym wpływem padających promieni słonecznych. To ważna informacja, zwłaszcza gdy podejmujemy decyzję o doborze roślin doniczkowych rozlokowanych przy oknie. Na szczęście, za pomocą żaluzji drewnianych, jesteśmy w stanie w pełni kontrolować ilość wpadającego przez okna światła, a przez to odpowiednio zadbać o nasze rośliny.

- Popularne w nowym budownictwie duże przeszklenia pozwalają wypełnić dom naturalnym, zdrowym światłem – zauważa specjalista ANWIS. - Dostępność wielu sposobów montażu i sterowania żaluzjami drewnianymi to dobry sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Wybierając kolorystykę oraz szerokość lameli, możemy nie tylko wydobyć potencjał tego typu przeszkleń, ale jednocześnie komfortowo korzystać z możliwości, jakie daje regulowanie dostępu światła do pomieszczenia.

Jakie żaluzje w odcieniach bieli wybrać?

Wybierając białe żaluzje drewniane ANWIS dostajemy do dyspozycji wiele różnych odcieni i faktur. Od śnieżnobiałych po wpadające w delikatne barwy ziemi. Wśród nich znajdziemy lamele gładkie i jednolite oraz te o widocznej fakturze drewna. Poprzez swoją różnorodnoś

będą współgrały z różnymi stylami oraz elementami wystroju wnętrz, np. charakterystyczną dla stylu skandynawskiego bieloną drewnianą podłogą. Taki rodzaj osłony będzie dobrze odnajdzie się też w stylu klasycznym lub modern classic, gdzie może korespondować chociażby z białymi meblami. Biorąc pod uwagę wielkość przeszklonych powierzchni możemy również decydować o szerokości lamel. Żaluzje 25 mm najlepiej sprawdzą się na niewielkich oknach, najczęściej tych zlokalizowanych w kuchni czy łazience. Wyposażone w specjalne linki prowadzące zapewnią ich wygodne otwieranie i uchylanie. Na dużych przeszkleniach najlepszy efekt uzyskamy wybierając lamele w rozmiarze 50 mm lub 70 mm. Pozwoli to na zachowanie odpowiednich proporcji, a jednocześnie na spójne urządzenie każdego wnętrza.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%