Zamknij
REKLAMA

Czy fotowoltaika 5kW wystarczy? Ile modułów zamontować dla domu?

00:00, 23.02.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:49, 01.03.2023
freepik.com freepik.com

Zastanawiając się nad wyborem wielkości instalacji fotowoltaicznej oraz firmy, która zainstaluje domową mikroelektrownię, warto wziąć pod uwagę różne czynniki. Jednym z istotniejszych kryteriów będzie z pewnością cena, jednak wybór najtańszej oferty to niekoniecznie dobry pomysł. Warto znaleźć zaufaną firmę, która korzysta z podzespołów wysokiej jakości i przygotuje projekt instalacji w oparciu o rzeczywiste potrzeby energetyczne gospodarstwa.

Indywidualna oferta to podstawa

Planowanie instalacji fotowoltaicznej należy zacząć od zbadania zapotrzebowania energetycznego budynku. Czy fotowoltaika 5kW będzie wystarczająca? A może wybrać 7 kW? Dla laika decyzja może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego projektowanie fotowoltaiki warto powierzyć specjalistom. FlexiPower Group to firma z branży OZE, którą wyróżnia indywidualne podejście do każdego projektu. Pracownicy firmy, na podstawie rocznego zużycia energii w domu, określają odpowiednią wielkość instalacji fotowoltaicznej. Dla większości gospodarstw jednorodzinnych fotowoltaika 5kW będzie wystarczająca. Jeżeli jednak planujesz montaż pompy ciepła albo do Twojego domu ma się przeprowadzić kilka osób – wspomnij o tym pracownikom firmy przed zaprojektowaniem mikroelektrowni.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest sprawdzenie możliwego ustawienia paneli. Instalację zazwyczaj umieszcza się na dachu budynku, możliwy jest również montaż na gruncie. Kwestia miejsca i sposobu instalacji jest niezwykle istotna ze względu na końcową wydajność instalacji. Odpowiednio zamontowane panele będą produkować więcej prądu i gwarantować wyższą oszczędność.

Wybierz sprawdzoną firmę

FlexiPower Group jest obecna na rynku od 15 lat. Dzięki temu dysponuje kadrą doświadczonych instalatorów, współpracuje z producentami podzespołów oraz skutecznie pomaga klientom w pozyskaniu dotacji do instalacji fotowoltaicznej. Dzięki współpracy z FlexiPower Group zyskujesz pewność, że Twoja fotowoltaika 5kW będzie niezawodna i posłuży Ci przez długie lata. A jeśli w przyszłości będziesz chciał rozbudować instalację o dodatkowe panele, magazyn energii lub pompę ciepła – zrobisz to bez problemu.

Skontaktuj się z pracownikami FlexiPower Group i rozpocznij drogę do produkowania zielonej energii. Wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej, wyślij wiadomość e-mail na adres: biuro@flexipowergroup.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 535 102 121.

Fotowoltaika 5kW czeka na Ciebie.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%