Zamknij
REKLAMA

Kaski renomowanych producentów – wybieramy najlepsze kompaktowe i stylowe miejskie kaski typu semi-jet

08.03, 10.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.03, 10.01.2023

Jednym z kluczowych elementów stroju na motocykl jest odpowiedni kask, który powinien przede wszystkim skutecznie chronić głowę. Kaski miejskie semi-jet to wygodna propozycja dla osób, które szukają alternatywy dla pełnych modeli. Jakie produkty będą najlepsze?

Czym charakteryzują się kaski semi-jet?

Zanim przejdziemy do wyboru najlepszych kasków semi-jet, warto określić kluczowe cechy tego typu produktów. Są to kaski miejskie o kompaktowej konstrukcji, które łączą projekty klasycznych, otwartych modeli z dodatkowymi zabezpieczeniami. Choć całość jest w zasadzie otwarta, ważnym elementem jest tutaj specjalna szyba, która zabezpiecza twarz i zwiększa komfort jazdy przy większych prędkościach. Dzięki temu takie propozycje sprawdzą się nie tylko w samym mieście, lecz także podczas krótkich wycieczek nieco dalej.

Konstrukcja kasków semi-jet doskonale sprawdza się w mieście, gwarantując wyjątkowy komfort użytkowania oraz możliwość łatwego zdjęcia nakrycia głowy przy schodzeniu z jednośladu. Takie modele są również chętnie wybierane przez miłośników chopperów i cruiserów, między innymi ze względu na wyjątkowy styl, który doskonale łączy się właśnie z takimi motocyklami.

Najlepsze modele kasków semi-jet

Mimo że kaski semi-jet są kojarzone głównie z jazdą miejską, można w nich wyruszyć także w dalsze trasy. Zapewniają one stosunkowo dobrą ochronę głowy, jednak trzeba mieć na uwadze odsłoniętą szyję, która może stanowić pewny problem w niekorzystnych warunkach pogodowych. Najlepsze modele łączą komfort z wytrzymałością – oto ciekawe propozycje topowych producentów.

HJC i40 – kask łączący jakość z dobrą ceną

Jednym z najpopularniejszych producentów kasków typu semi-jet jest HJC – w ofercie firmy można znaleźć wiele modeli, które idealnie wpisują się w miejski styl. Warto zacząć od i40, czyli nowoczesnego kasku wyposażonego w zintegrowaną blendę. To propozycja wyróżniająca się między innymi atrakcyjną ceną, która łączy się ze świetnym standardem wykonania. Modele marki HJC można znaleźć między innymi w sklepie 4ride.

Oprócz ciekawego stylu kask oferuje szereg udogodnień, które doceni każdy motocyklista. Wbudowana, długa szyba zapewnia wysoki komfort jazdy, a przy tym skutecznie zabezpiecza twarz. Skorupa kasku wykonana jest z policarbonu, dzięki czemu konstrukcja jest niezwykle lekka, ale bardzo wytrzymała. Kask został wyposażony w zapięcie typu micro-buckle, co sprawia, że całość odpowiednio trzyma się głowy bez względu na warunki.

Ozone CT-01 – komfort i wytrzymałość

Innym produktem wartym polecenia jest kask CT-01 zaprojektowany i wyprodukowany przez markę Ozone. Model wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości – można go kupić nawet za mniej niż 300 zł. Wytrzymałość stoi na niższym poziomie niż w przypadku niemal dwa razy droższego HRJ i40, jednak w tej półce cenowej jest to zdecydowanie jeden z najbardziej atrakcyjnych modeli. Skorupa została wykonana z trwałego termoplastiku; co więcej, zastosowano tutaj szereg udogodnień, takich jak specjalny wizjer zapewniający szeroki kąt widzenia.

Co zamiast kasku semi-jet?

Jeśli chodzi o inne modele kasków, to warto wspomnieć o HJC RPHA 11 oraz F70. Nie są to propozycje typu semi-jet, jednak również dobrze sprawdzą się w jeździe miejskiej. Cechują się lekką konstrukcją i doskonałym standardem wykonania. To modele charakteryzujące się integralną budową, która zapewnia wyższy poziom ochrony nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Na uwagę zasługują również zaawansowane systemy wentylacji i bezpieczeństwa.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%