Zamknij

Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok

15:12, 09.01.2023 materiał promocyjny Aktualizacja: 11:31, 12.01.2023
Skomentuj

Psy i koty, z którymi dzielimy życie, obdarzają nas bezgraniczną miłością i oddaniem. Są przyjaciółmi, a także, jak potwierdzają badania naukowe, mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne swoich opiekunów[1]. Dlatego Mars Petcare, będąc od 1992 roku członkiem polskiego ekosystemu skoncentrowanego wokół opiekunów zwierząt domowych, realizuje szereg inicjatyw, aby tworzyć lepszy świat dla zwierząt. Ogólnopolski program dogoterapii prowadzony w szpitalach dla dzieci i młodzieży oraz Domach Pomocy Społecznej, działania edukacyjne w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”, wspieranie schronisk i fundacji w Polsce oraz Ukrainie, a także wolontariat pracowniczy – to wybrane przykłady działań podjętych przez Mars Petcare w 2022 roku, aby wszystkie psy i koty w Polsce były zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.

 

Dogoterapia – moc merdającego ogona i uśmiechu pomogła już prawie 13 500 osobom

Już od 5 lat Mars Petcare wspólnie z Fundacją Dr Clown prowadzi ogólnopolski program zajęć dogoterapii połączonej z ,,terapią śmiechem” w szpitalach dla dzieci i młodzieży, a od 2021 roku także w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów.

- Z roku na rok zwiększa się liczba szpitali i placówek objętych programem dogoterapii oraz liczba dzieci i seniorów korzystających z zajęć. W ich trakcie widzimy na własne oczy, jak psy naturalnie ofiarowują swoją bezwarunkową akceptację człowiekowi, wzmacniając poczucie własnej wartości i wnoszą radość. Uczestnicy zajęć odbierają tę pozytywną energię, otwierają się i nabierają odwagi oraz motywacji do ćwiczeń, a to przekłada się na wzrost efektów terapeutycznych

– mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.

W 2022 roku blisko 3 000 małych pacjentów oraz prawie 700 seniorów uczestniczyło w terapeutycznych spotkaniach z udziałem wyszkolonych psów i certyfikowanych opiekunów – terapeutów. Porównując efekty pierwszego i ostatniego roku programu dogoterapii, liczba dzieci i młodzieży wzrosła blisko czterokrotnie. Od 2017 roku z dobroczynnej interakcji z czworonogami mogło skorzystać łącznie 13 394 młodszych i starszych beneficjentów.

Prawie 240 ton jedzenia dla bezdomnych psów i kotów w Polsce i Ukrainie

Mars Petcare wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, a także psy pracujące na rzecz społeczności lokalnych, w których funkcjonuje firma m.in. w policji, Polskim Związku Osób Niewidomych czy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Sochaczewie. W obliczu wojny w Ukrainie Mars kontynuuje współpracę z wieloletnimi partnerami - organizacjami charytatywnym m.in. Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, dzięki którym wsparcie firmy dociera do potrzebujących osób oraz czworonogów zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. W tym roku firma przekazała blisko 240 ton kompletnej i zbilansowanej karmy dla psów i kotów. Co więcej, w ramach wolontariatu (Mars Volunteer Program) Współpracownicy, jak co roku mogli poświęcić 16 płatnych godzin na pracę na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach, a także wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie jednej z największych międzynarodowych NGO działających na rzecz ochrony zwierząt na świecie Humane Society International, polegającej na stworzeniu tysięcy specjalnych zestawów dla opiekunów psów i kotów z Ukrainy przekraczających granicę Polski.

Edukacja w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”

Każdy pies zasługuje na kochający dom - to myśl, która przyświeca programowi „Pedigree Dla Dobra Psów”, zachęcającemu do odpowiedzialnej adopcji i opieki nad czworonogami. Pedigree wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce w 2021 roku rozpoczęły inicjatywę, w ramach której marka wsparła schroniska m.in. w opiece behawioralnej, leczeniu czworonogów oraz edukacji w szkołach i przedszkolach. Działania programu w 2022 roku zostały skoncentrowane wokół dzielenia się wiedzą z najmłodszymi. Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się, na czym polega odpowiedzialna opieka i adopcja, korzystając z kolorowanek i broszur edukacyjnych. Ponadto od początku trwania „Pedigree Dla Dobra Psów” rozdano tysiące pakietów powitalnych zawierających praktyczne informacje i produkty dla nowych opiekunów i ich pupili.

Współtworząc od ponad 30 lat ekosystem Petcare w Polsce, Mars zdaje sobie sprawę, że starania o lepszy świat dla zwierząt przynoszą najlepsze efekty, gdy angażują wiele stron. Dlatego do szeregu naszych inicjatyw zapraszamy partnerów biznesowych, organizacje pozarządowe oraz lokalne społeczności. Z tego miejsca, chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania, aby każdy pies i kot w Polsce był zdrowy i szczęśliwy oraz mógł liczyć na troskliwą opiekę człowieka.

– dodaje Marzena Ignaczak.

  

###

O Mars Petcare

Mars Petcare jest częścią Mars Incorporated, rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią tworzenia różnorodnych produktów  i oferowania usług dla ludzi i ukochanych przez nich zwierząt domowych. Niemal 100 000 Współpracowników Mars Petcare   w 130 krajach jest oddane jednej misji: tworzeniu LEPSZEGO ŚWIATA DLA ZWIERZĄT. Dzięki 85-letniemu doświadczeniu nasze portfolio prawie 50 marek pozwala zaspokajać potrzeby zdrowotne i żywieniowe zwierząt domowych na całym świecie, w tym poprzez marki takie jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, CESAR®, GREENIES™, IAMS™ i EUKANUBA™ oraz dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM , który rozwija badania nad żywieniem i zdrowiem zwierząt od ponad 50 lat. Mars Petcare jest również wiodącym dostawcą usług weterynaryjnych poprzez międzynarodową sieć ponad 2 500 szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych, w tym AniCura, AntechAsia Diagnostyka Weterynaryjna BANFIELD, BLUEPEARL, Linnaeus, Mount Pleasant, VCA, VES i VSH. Jesteśmy również aktywni w obszarze innowacji i technologii dla zwierząt domowych dzięki WISDOM PANEL - badaniom genetycznym z testami DNA dla psów, systemowi GPS umożliwiającemu określenie lokalizacji pupila (WHISTLE GPS), a także akceleratorowi LEAP VENTURE STUDIO i COMPANION FUND™, programom, które wprowadzają innowacje i zmiany w branży opieki nad zwierzętami domowymi. Jako rodzinna firma kierująca się naszymi zasadami, budujemy prężne i otwarte środowisko pracy odzwierciedlające różnorodność zwierząt i społeczności, jakim służymy. Mamy przywilej elastyczności w podejmowaniu decyzji, żeby walczyć o to, w co wierzymy. A walczymy o naszą Misję: LEPSZY ŚWIAT DLA ZWIERZĄT.

 

[1] https://www.waltham.com/science/human-animal-interaction

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ReksioReksio

0 0

REKLAMA FIRMY OK. 10:36, 14.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%