Zamknij
REKLAMA

Czy warto zainstalować baterie podtynkowe?

12.28, 28.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.28, 28.11.2022
Freepik

Baterie podtynkowe cechują się przede wszystkim funkcjonalnością. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego idealnie nadają się do małych łazienek, w których liczy się każdy centymetr. Większość z nich ukryta jest pod tynkiem i kafelkami, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni łazienki. Baterie podtynkowe to wyjątkowe i estetyczne rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz to większe grono zwolenników. Oczywiście baterie podtynkowe mają zalety praktyczne i charakteryzują się minimalnym odsetkiem awarii.

Bateria podtynkowa czy natynkowa? Jaka jest różnica?

Wielu początkujących projektantów łazienek zastanawia się nad różnicą między bateriami podtynkowymi a bateriami montowanymi na powierzchni. Bateria natynkowa to urządzenie, które jest przymocowane bezpośrednio do ściany do gotowego wylotu wody. Baterie podtynkowe to rozwiązanie instalacyjne dwuetapowe, gdyż składa się z dwóch elementów: podtynkowego i natynkowego. Montaż baterii podtynkowych w pierwszym etapie polega na ingerencji w ścianę w celu ukrycia ukrytego elementu. Następnie mocowane są elementy zewnętrzne w celu kontrolowania ciśnienia i temperatury przepływu. Ważny jest tutaj końcowy efekt wizualny. Ukrycie wszystkich elementów instalacji za ściankami nadaje łazience estetyczny i minimalistyczny wygląd.

Baterie podtynkowe prysznicowe i wannowe – najważniejsze zalety

Baterie podtynkowe to bardzo atrakcyjne rozwiązanie i coraz częściej wybierane w nowoczesnych łazienkach. Niezależnie od tego, czy remontujesz starą łazienkę, czy planujesz nową, warto rozważyć rozwiązanie z baterią podtynkową. Ten typ armatury występuje zarówno jako podtynkowe baterie umywalkowe lub wannowe, jak i podtynkowe baterie prysznicowe. Odpowiednia instalacja podtynkowej baterii prysznicowej lub wannowej wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Baterie podtynkowe nieco bardziej są skomplikowane w montażu, który należy wykonać przed położeniem płytek w łazience. Korzyści wypływające z wyboru baterii podtynkowej wielokrotnie jednak górują i sprawiają, że inwestujemy w takie rozstrzygnięcie.

Oto największe zalety podtynkowych baterii prysznicowych i wannowych:

  • Nowoczesne i atrakcyjne wzornictwo. Większość elementów ukryta jest pod płytkami. Zwykle na zewnątrz pozostawia się tylko uchwyt baterii lub ozdobną rozetę. To rozwiązanie jest idealne do minimalistycznych i nowoczesnych łazienek.
  • Ułatwia również utrzymanie czystości w łazience dzięki mniejszej liczbie elementów montowanych na powierzchni. Baterie podtynkowe mają znacznie mniej miejsc i powierzchni, na których może gromadzić się kamień i przebarwienia od mydła.
  • Podtynkowe baterie prysznicowe i wannowe są również bardzo funkcjonalne w mniejszych łazienkach. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w łazience, baterie do zabudowy są najlepszym rozwiązaniem.

Baterie podtynkowe od zaufanych producentów cechują się niesamowicie niską awaryjnością. Dlatego kupując podtynkową baterię wannową lub prysznicową, warto wybrać model znanej marki.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%