Zamknij

Dlaczego granit jest najlepszym materiałem na blat kuchenny?

14:28, 29.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:29, 29.09.2022
pixabay pixabay

Granit jest materiałem, z którego możesz wykonać elegancki i luksusowy blat kuchenny. W coraz większej ilości polskich domów właśnie to rozwiązanie króluje. Czy to na pewno dobra inwestycja?

Granit najlepszym materiałem na blat kuchenny

Blat kuchenny musi być wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz eksploatację, z racji tego, że poddawany jest zmiennym temperaturom, środkom chemicznym, a jednocześnie musi być odporny na plamy. Granit z pewnością jest to w stanie wytrzymać, dlatego właśnie z niego powstają najlepsze blaty kuchenne. Jest to znakomita inwestycja na lata, której na pewno nie pożałujesz. Jeśli materiałem, którego szukasz jest właśnie granit, Warszawa to lokalizacja, w której bez problemu znajdziesz profesjonalnych dostawców.

Szukając mocnego blatu, zdecydowanie warto zainwestować w blat granitowy. Skorzystasz z niego bez większych problemów przez kilkadziesiąt lat.

Jakie zalety ma granit?

Granit jest materiałem wyjątkowo trwałym, dlatego wykonanie z niego blatu kuchennego jest fantastycznym pomysłem. Jest odporny na zarysowania, ścieranie, plamy, jak i działanie środków chemicznych. Nie traci swoich właściwości pod wpływem wilgoci, a także wysokich temperatur. Z powodzeniem można umieścić go w bliskim sąsiedztwie zlewozmywaka, kuchenki gazowej czy piekarnika.

Blaty granitowe są wyjątkowo trwałe, nie szkodzą im plamy tłuszczu, ani wycieranie ściereczkami. Warto jednak zaimpregnować powierzchnię, aby powstała specjalna powłoka ochronna zapewniająca jeszcze większe zabezpieczenie blatu przed uszkodzeniami.

Ile kosztuje granit w Warszawie?

Granit z Warszawy jest jednym z najdroższych materiałem, dlatego jeżeli chcesz z niego wykonać blat kuchenny, z pewnością musisz przygotować się na sporą inwestycję. Kwoty są różne, w zależności od producenta, na którego produkt się zdecydujesz. Do tego należy doliczyć również robociznę.

Czy granit wymaga dodatkowej pielęgnacji?

Jak każda powierzchnia, tak i granitowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji i rozważnego użytkowania. Przede wszystkim podstawą jest impregnacja blatu granitowego. Powierzchnia jest dzięki temu dodatkowo chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi, plamami, wilgocią oraz środkami chemicznymi. Wystarczy wykonać impregnację raz w roku, aby cieszyć się nienagannym wyglądem blatu kuchennego przez wiele lat.

Codziennie blat kuchenny należy wycierać do sucha, nie może na nim pozostać żadna mokra plama. Można czyścić go samą wodą lub wodą z łagodnym detergentem, najlepiej przeznaczonym do tego typu powierzchni. Będzie dzięki temu wyglądał idealnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%