Zamknij
REKLAMA

Pranie prześcieradeł oraz pościeli.

15:17, 05.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:18, 05.05.2022

Chyba nie ma dla nas niczego bardziej komfortowego, niż położenie się w czystej i pachnącej pościeli. Okazuje się, że jednak wiele osób ma problem z utrzymaniem tych elementów w należytej czystości. Na czym głównie polega problem?

Uważaj na siedliska bakterii i roztoczy

Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w naszym łóżku znajduje się chyba najwięcej bakterii oraz roztocz z całego naszego mieszkania. W łóżku naprawdę może być niebezpiecznie. Nie powinniśmy do tego dopuszczać. Dlatego właśnie takie ważne jest stosowanie pokrowca nieprzemakalnego na nasz materac. Wówczas wszystkie zanieczyszczenia się na nim znajdują, a nie wnikają od razu do materaca, co byłoby jeszcze bardziej skomplikowane w usunięciu.

Aby zachować odpowiednią higienę w naszym łóżku, to musimy regularnie prać pościel, jak prześcieradło. Jest to naprawdę ważne.

Co ile oraz jak prać prześcieradła i pościele?

Wiemy już, że z uwagi na nasze zaniedbania, możemy z naszego łózka zrobić istne siedlisko bakterii. Aby móc tego uniknąć, to musimy regularnie prać prześcieradło oraz pościel. Co ile wymieniać pościel? Niektórzy uważają, że dobrym czasem jest raz w miesiącu. Nie jest to do końca prawda. Wszystko jest zależne od stopnia zabrudzenia, temperatury w naszym mieszkaniu oraz od innych czynników. Polecamy wymieniać pościel i prześcieradło raz w tygodniu, czy też dwa razy w tygodniu.

Oczywiście ściągniętą pościel oraz prześcieradło musimy starannie wyprać. Na całe szczęście nie jest konieczne pranie w rękach. Jak najbardziej możemy prać prześcieradło oraz pościel w pralce automatycznej na pewno pozwala nam to, zaoszczędzić sporo czasu.

Także w automatycznej suszarce możemy pościel i prześcieradło wysuszyć. Jeśli jej nie posiadamy, to możemy śmiało wysuszyć ją w sposób tradycyjny. Pamiętajmy, aby przed schowaniem do szafy ją dokładnie wysuszyć. W innym wypadku może być tak, że pojawi się wilgoć, a nawet grzyb i pleśń. Nie dopuśćmy do tego.

Oczywiście, gdy mamy ochotę na to samo prześcieradło, czy też na tę samą pościel, to po wysuszeniu, możemy postawić na jej powtórne założenie. Nie ma w tym niczego złego. Najczęściej jednak posiadamy znacznie więcej kompletów pościeli. W zasadzie to moglibyśmy obdarować kompletami pościeli i prześcieradłami wszystkich swoich sąsiadów. Za każdym razem, gdy widzimy interesujące prześcieradła, czy też komplety pościeli, to wręcz nie umiemy obok nich przejść w sposób obojętny. Jest to wręcz niemożliwe. Naprawdę niektóre wzory prześcieradeł są bardzo interesujące i intrygujące.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%