Zamknij

5 mitów o rynku pracy w Warszawie w które prawdopodobnie wciąż wierzysz

00:00, 24.08.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dla większości osób wymarzonym miejscem rozpoczęcia kariery zawodowej jest Warszawa. Również pod względem edukacji bardzo często wybierana jest stolica Polski. Im większe miasto tym mamy lepsze możliwości, związane z rozwojem zawodowym. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdź 5 powszechnych mitów o rynku pracy w Warszawie.

Praca w stolicy 

Praca w stolicy kojarzy nam się z możliwościami rozpoczęcia prestiżowej kariery oraz uzyskaniem szybkiego awansu. Wspinając się po szczeblach kariery, mamy szansę na otrzymanie dodatkowej podwyżki, czy też podniesienie naszych kwalifikacji. W renomowanych firmach jesteśmy w stanie uzyskać dodatkowe benefity w postaci dopłaty za wakacje, karty multisport, czy zapewnienie opieki medycznej. Warszawa otwarta jest dla różnorodnych branż i każda osoba jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jeżeli jesteśmy osobami mieszkającymi poza stolicą Polski, musimy również pamiętać, że oprócz większych zarobków, będziemy zobowiązani do płacenia wyższych rachunków np. za wynajem mieszkania. 

Mity o pracy w Warszawie

  1. Łatwo jest znaleźć pracę w Warszawie - owszem, znajdziemy sporo ofert pracy w każdej branży, jednak musimy pamiętać, że również w metropolii będzie ogromna konkurencja na rynku. Osób chętnych do podjęcia pracy jest sporo, dlatego w dużej mierze będą liczyły się nasze umiejętności oraz zdobyte doświadczenie. Z racji poszerzania horyzontów współpracy w dużych korporacjach na terenie międzynarodowym, cenna jest znajomość języków obcych. 
  2. Głównie w Warszawie mamy szansę na szybki awans - nie tylko w Warszawie pracownicy mają szansę na zdobycie awansu. Jeżeli jesteśmy dla firmy cennym pracownikiem, możemy starać się o uzyskanie lepszego stanowiska. Jednak nie każda firma proponuje taką możliwość. W przypadku braku rozwoju możemy pomyśleć o zmianie pracodawcy.
  3. Zarobki w stolicy spełnią nasze oczekiwania - niekoniecznie musi tak być. Oczywiście, mamy szansę na otrzymanie dużo lepszego wynagrodzenia, ale jest to spowodowane tym, że życie w stolicy jest z pewnością dużo droższe niż w mniejszych miejscowościach. Zarabiając trochę więcej, nie jest powiedziane, że będziemy w stanie się utrzymać, a co dopiero zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Przed decyzją przeprowadzki do Warszawy, warto przeliczyć nasze możliwości finansowe. 
  4. W Warszawie mamy najlepiej opłacane wszystkie branże - w przypadku handlowców jesteśmy w stanie uzyskać lepszą pensję w innej miejscowości. W zależności od naszych wyników, jakie wyrobimy, z premii mamy możliwość na uzyskanie nawet drugiej wypłaty.
  5. Praca sama znajdzie człowieka - każda osoba poszukująca pracy, musi włożyć chociaż trochę trudu np. poprzez stworzenie ciekawego cv, czy listu motywacyjnego. Jak wiadomo, istnieje dużo portali, dzięki którym to pracodawcy sami kontaktują się z kandydatami, jednak bezpieczniej jest samemu wziąć sprawy w swoje ręce i przeglądać ogłoszenia o pracę.

Praca dla studenta w Warszawie

Jeżeli jesteśmy osobami, które zdecydowały się rozpocząć edukację w Warszawie, zapewne będziemy potrzebowali dodatkowej gotówki na utrzymanie się w stolicy Polski. Mamy szansę na uzyskanie atrakcyjnych zarobków, jednakże wysokie będą również nasze opłaty za mieszkanie, zakupy spożywcze, odzież, czy życie towarzyskie. Wiele przedsiębiorstw chętnie zatrudnia studentów na staż, który również może być płatny. Zbieranie doświadczenia w trakcie studiów jest cenne, zarówno dla nas, jak i przyszłego pracodawcy. Szukając pracy dorywczej, warto prześledzić oferty online. Polecamy również zapoznać się z artykułem: Kompendium wiedzy na temat pracy dorywczej.

Jak szukać pracy?

W najszybszy i najprostszy sposób znajdziemy pracę za pośrednictwem internetu. W wyszukiwarkach pracy, mamy dostępne zestawienie wszystkich ofert pracy. W przypadku serwisu Aplikuj.pl znajdziemy oferty pracy dostępne na całym rynku w Polsce. Obecnie bezrobocie notuje się na niskim poziomie, dlatego oferty skierowane do pracowników stają się coraz to atrakcyjniejsze. Dzięki ofertom online jesteśmy w stanie w szybki sposób złożyć cv w wielu miejscach, nie tylko w okolicach naszego miejsca zamieszkania. Szukając pracy w Warszawie, wystarczy, że ustawimy odpowiednie parametry i bez problemu znajdziemy ofertę dopasowaną do naszych możliwości i oczekiwań. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%