Zamknij
REKLAMA

KPP Sochaczew: kupiła kradzione perfumy, by potem je sprzedać

12:16, 12.05.2022 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkanka powiatu sochaczewskiego sprzedawała przez internet perfumy znanej marki. Okazało się, że flakony, które sama kupiła za kilka tysięcy złotych pochodzą z kradzieży i są warte zdecydowanie więcej. Paserstwo nieumyślne jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że mieszkanka powiatu sochaczewskiego sprzedaje przez internet perfumy znanej marki. Flakony z markowymi zapachami można było kupić w dużo niższej cenie niż te w regularnej sprzedaży. Kryminalni podejrzewali, że perfumy pochodzą z kradzieży w jednym z magazynów mieszczących się w powiecie sochaczewskim. Policjanci w tej sprawie już wcześniej ustalili sprawców.

Podczas przeszukania u mieszkanki powiatu sochaczewskiego zabezpieczono 12 oryginalnych flakonów perfum. Ustalono, że kilka miesięcy temu kobieta znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży perfum jednym z portali internetowych. Skuszona atrakcyjną ceną skontaktowała się ze sprzedającym i podczas spotkania kupiła perfumy, za które zapłaciła kilka tysięcy złotych. Ich wartość w regularnej cenie była zdecydowanie większa. Część z nich sama sprzedała przez internet, pozostałe zabezpieczyli policjanci i zwrócą je właścicielowi.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie 36-latka usłyszała zarzut paserstwa nieumyślnego. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozwagę. Bardzo niska cena produktu powinna wzbudzić czujność i zastanowienie nad oryginalnością produktu czy też legalnością jego pochodzenia, zwłaszcza, gdy zakup następuje od przypadkowej osoby.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AllegroAllegro

3 1

Myślę że platformy internetowe za pośrednictwem których są wystawiane niezweryfikowane ogłoszenia o sprzedaży powinny być posądzane o współudział ponieważ za każdy zakup naliczana jest prowizja więc też się nielegalnie bogacą, np na allegro są tysiące ogłoszeń podrobionych perfum a co się znajduje we ,,flakonach" nikt nie wie więc myślę że w tym tkwi problem 03:45, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KupującyKupujący

0 1

Nic nie rozumiem z tego,chyba wiedziała,że nie legalne skoro kupiła za kilka tysięcy,jak kupuje to jedno opakowanie dla siebie przez allegro i nie wiem czy legalne czy nie jak poznać,nie mówiąc o zakupie za kilka tysięcy bo, kupuje czasem dla siebie nie rozumiem, przecież się kupuje inne artykuły przez allegro dla użytku własnego i kto to może wiedzieć,ale ona chyba wiedziała skoro nimi handlowała. 05:16, 15.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElaEla

0 0

Może lubi takie perfumy i se kupiła …. 00:11, 18.05.2022


Demon Demon

1 0

No i co że sprzedawała ludzie lubią coś sprzedać coś kupić takie czasy a tu aplauz dla policji bo zatrzymała mieszkankę z perfumami a co z Ukrainą która robi biznesy w Polsce …. Szkoda ich czy jak…. wystarczy dobrze dobrze się im przyjrzeć a naszych zostawić w spokoju.
Zaraz dojdzie do tego że nasi będą nic nie mogli zrobić a obcokrajowcom będzie można wszystko to tylko 12 fiolek perfum niektórzy maja w swoich domach o wiele więcej i tez kupionych różnie a to w sklepie a to przez internet i co teraz ….. szok co się dzieje… Życie
00:06, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%