Zamknij
REKLAMA

Mundurowi z Sochaczewa na pomoc szczeniakowi. Sołtys wskazał właściciela

12:35, 17.06.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj foto poglądowe, źródło policja.pl
REKLAMA

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sochaczewskiej komendy zaopiekowali się około 3 miesięcznym szczeniakiem, który błąkał się w okolicy ich miejsca zamieszkania. Piesek został zabezpieczony, nakarmiony, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania właściciela. Dzięki pomocy jednego z sołtysów, udało się odnaleźć opiekuna szczeniaka.

We wtorek wieczorem, policjanci na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną i nieletnimi, zauważyli w pobliżu ich działki błąkającego się szczeniaka. Piesek nie wyglądał na bezdomnego, był zadbany, ale zagubiony. Prawdopodobnie szukał drogi do domu.

Policjanci zaopiekowali się szczeniakiem, nakarmili i napoili go. Gdy policjantka przygotowywała zwierzakowi legowisko, drugi funkcjonariusz jeździł po okolicy i szukał właściciela. Niestety nie udało się go znaleźć.

Jeszcze tego samego dnia udostępniono w internecie zdjęcie szczeniaka z informacją o poszukiwaniu opiekuna. Mundurowi doszli do wniosku, że jeżeli nie znajdzie się właściciel, będą szukali pieskowi odpowiedzialnych i kochających opiekunów. Jeśli nie znajdzie się chętny na adopcję małego czworonoga, piesek zostanie u nich, mimo iż mają już dwa psy.

Następnego dnia policjanci pojechali do jednego z gabinetów weterynaryjnych sprawdzić czy pies ma chip i czy jest zarejestrowany w bazie. Niestety nie był. Mundurowi odwiedzili również okolicznych sołtysów. W rozmowie z jednym z nich dowiedzieli się, że w poniedziałek zgłosił się do niego jeden z mieszkańców szukający szczeniaka, który wykorzystał chwilę nieuwagi właścicieli i wymknął się z posesji.

Dzięki pomocy sołtysa, jeszcze tego samego dnia do policjantów przyjechał właściciel pieska. Szczeniak i właściciel ucieszyli się na swój widok. Mężczyzna podziękował policjantom i piesek wrócił do swojego domu.

Takie zakończenia lubimy.

mł. asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%