Zamknij
REKLAMA

Pracownik kancelarii adwokackiej z zarzutami

11:13, 13.01.2020 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Był pracownikiem kancelarii adwokackiej i podszywając się pod fikcyjne osoby wysyłał nieprawdziwe informacje na temat swojego pracodawcy do różnych instytucji państwowych. Absolwentowi prawa, a obecnie doktorantowi na jednej z wyższych uczelni grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego oskarżony jest o to, że w 2017 roku podszywał się pod fikcyjnych autorów, wysyłał do różnych instytucji nieprawdziwe informacje na temat kancelarii adwokackiej, w której pracował. Spowodowało to, że jego pracodawca zobowiązany był do ciągłego wyjaśniania poruszanych w pismach treści.

32-latka, który miał dostęp do informacji objętych tajemnicą adwokacką, oskarżono również o to, że podszył się za kobietę i ujawnił dane osobowe oraz adresowe dwojga klientów kancelarii, wysyłając je do różnych instytucji państwowych. W poczcie elektronicznej wysłanej do instytucji sprawujących pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu adwokata, fałszywie oskarżył pracodawcę o przewinienie dyscyplinarne, którego w rzeczywistości nie popełnił, a także rozsyłał nieprawdziwe wiadomości na temat działalności zawodowej.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego usłyszał zarzuty dotyczące stalkingu, ujawnienia informacji objętych tajemnicą adwokacką, fałszywe oskarżenie, a także podstępnych zabiegów polegających na podszywaniu się za fikcyjne osoby i wysyłaniu nieprawdziwych informacji. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HubHub

6 2

Ciekawe co to za kancelaria 13:17, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA