Zamknij
REKLAMA

Gmina Iłów: 113 km na godzinę w obszarze zabudowanym

14.50, 23.11.2022 KPP Sochaczew Aktualizacja: 14.51, 23.11.2022
Skomentuj foto poglądowe: policja.pl
REKLAMA

Kontrola prędkości zakończyła się dla mieszkańca powiatu gostynińskiego utratą prawa jazdy na trzy miesiące i wysokim mandatem karnym. Policyjne urządzenie do pomiaru wykazało 113 km/h w obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość na drodze wojewódzkiej nr 577 w Karłowie. W pewnym momencie zauważyli jadący zdecydowanie za szybko pojazd marki Volkswagen Sharan. Urządzenie do pomiaru wykazało 113 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Na mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość o obszarze zabudowanym nałożono mandat karny w wysokości 2000 złotych. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Prędkość to jeden z głównych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. To również główna przyczyna ciężkich obrażeń uczestników wypadków drogowych. O prędkości z jaką jedzie samochód decyduje człowiek i to on będzie ponosił konsekwencje wynikające z błędnych decyzji.

Nadmierna prędkość przyczyniła się do wielu tragedii na drodze, dlatego kolejny raz apelujemy o odpowiedzialne zachowanie.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%