Zamknij
REKLAMA

Budżet Mazowsza 2019: powiat sochaczewski uwzględniony

08:15, 21.12.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

W środę został przyjęty budżet województwa mazowieckiego na 2019 rok, który wynosi ponad 3,3 mld złotych. Spora część środków, bo ponad miliard zostanie przeznaczona na inwestycje. To dobra wiadomość także dla powiatu sochaczewskiego. Jak mówi wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego, Adam Orliński:

- Dla nas jest ważne, żeby każda część województwa się rozwijała. To dotyczy też miasta i gminy Sochaczew oraz gmin ościennych. Próbujemy prowadzić zrównoważony rozwój, żeby w gminach te inwestycje było widać. Niedawno zakończono remont drogi wojewódzkiej: Alei 600-lecia, po wielu perturbacjach weszliśmy też na ulicę Chopina w Sochaczewie. Plac budowy został przejęty przez wykonawcę i inwestycja będzie zrealizowana najpewniej w połowie przyszłego roku. Nadwiślanka jest cyklicznie modernizowana, a środki popłynęły też na remont drogi Ruszki-Iłów. Oprócz tego przekazujemy środki dla OSP i świetlic. Strzałem w dziesiątkę okazał się też Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw.

W budżecie na 2019 rok niemały problem stanowi janosikowe:

- Do tej pory rząd łagodził za pomocą ustawy janosikowe i do tej pory Mazowsze oddawało na rzecz innych województw środki rzędu 250 mln złotych. Teraz przyjdzie nam zapłacić 500 mln. Biorąc pod uwagę, że na kulturę przeznaczyliśmy 100 mln, na szpitale – prawie 200, janosikowe jest dużym obciążeniem

foto: fb Sejmik Województwa Mazowieckiego

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone