Zamknij
REKLAMA

Oświata w gminie Iłów. Czas podsumowań

09:30, 14.11.2019 | aw
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnia sesja Rady Gminy Iłów była okazją do przedstawienia radnym informacji o realizacji zadań oświatowych w gminie w ubiegłym roku szkolnym. Obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną oświaty zapewnia Gminny Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół, więc informacja miała charakter głównie statystyczny, natomiast merytoryczne sprawozdania z prowadzonych działań w trakcie roku szkolnego załączyły do informacji poszczególne gminne placówki.

 

Ogólnie podsumowując z informacji wynika, że do 4 gminnych szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego w Iłowie, Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, Szkoły Podstawowej im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kapturach uczęszczało 584 uczniów, do przedszkoli przy szkołach podstawowych – 194 dzieci, zaś do przedszkola 50 dzieci.

Zatrudnionych w tym czasie było (w przeliczeniu na pełne etaty) 61 nauczycieli dyplomowanych, 12 mianowanych, 8 kontraktowych i 2 stażystów. Ogółem zatrudnionych było 83 nauczycieli (z tego 82 z wykształceniem wyższym), 5 pracowników administracji, zaś pracowników obsługi i palaczy 29 osób.

W rozbiciu na szkoły w SP Iłów w 14 oddziałach uczyło się 266 uczniów, do tego w 3 oddziałach gimnazjalnych 57 uczniów; w SP Brzozów Stary – 9 oddziałów i 135 uczniów; w SP Giżyce – 7 oddziałów i 51 uczniów i w SP Kaptury - 7 oddziałów i 75 uczniów.

Kierownik GZEAS Anna Wojciechowska zawarła też informacje dotyczące zabezpieczenia pomocy w dowozie uczniów. 414 uczniów korzystało z pomocy w dowożeniu do szkół na terenie gminy, 11 dowożonych było do szkoły specjalnej w Erminowie i 2 w Mocarzewie. Część uczniów korzystała z dopłat do biletów miesięcznych, część z dowozu do szkół specjalnych własnym transportem za zwrotem poniesionych kosztów.

 

(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

zmartwionyzmartwiony

5 1

Wszystko niby pięknie. Tylko szkoda, że kolejny przypadek złego zachowania nauczycielki wobec ucznia jest uciszane w tej gminie. Poprzednia władza udawała, że nie widzi nic złego w szkole w Giżycach czy przedszkolu w Iłowie. Teraz nowa władza to samo robi ze szkołą w Iłowie. 20:54, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janusz Janusz

0 1

Podobno to uczeń zaatakował nauczyciela a nie nauczyciel ucznia... 16:44, 15.11.2019