Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa bieżni i skoczni do skoku w dal w Kozłowie Biskupim

14:04, 09.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Szkoła w Kozłowie Biskupim wzbogaci się wkrótce o nowiutką bieżnię i skocznię do skoku w dal. Dziś rozpoczęły się prace związane z inwestycją.

 

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Projekt został dofinansowany kwotą 82,5 tys. zł. Jak mówi Robert Gajda z referatu gospodarki komunalnej w gminie Nowa Sucha:

- Dzieci i młodzież wkrótce będą miały piękną bieżnię i skocznię. Trzeba się tym cieszyć, bo to kolejny krok ku rozwojowi sportowego ducha rywalizacji. Ja sam jestem sportowcem i tym bardziej cieszę się, że dzieci od najmłodszych lat będą mogły rozwijać swoje zainteresowania.

Na zdjęciach widzimy, że została już zdjęta górna warstwa gleby. Za kwotę ponad 237 tys. zł zostaną ponadto wykonane wykopy pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, nastąpi usunięcie gruntu z terenu wykonywanych prac budowlanych, zostaną wykonane warstwy podbudowy z zagęszczeniem i montaż obrzeży betonowych. Wykonawca zobowiązał się też do położenia nawierzchni poliuretanowych, namalowania linii torów i zamontowanie stojaka na rowery. Nowy obiekt sportowy powinien zostać wykonany do końca września. Jak powiedział nam Robert Gajda, to pierwsza taka bieżnia w gminie. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone