Zamknij
REKLAMA

Katarzyna Michalska, nowa sekretarz gminy Iłów

14:38, 07.05.2019 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Od 1 maja nową sekretarz gminy Iłów jest Katarzyna Michalska, która zastąpiła na tym stanowisku zwolnionego Przemysława Nowackiego. Z nową sekretarz rozmawiamy między innymi o tym, dlaczego zdecydowała się na pełnienie tej funkcji.

 

Katarzyna Michalska od 1 maja jest nową sekretarz gminy Iłów. Zastąpiła na tym stanowisku wieloletniego sekretarza Przemysława Nowackiego. Jak mówi Katarzyna Michalska, w wyborze jej na wspomniane stanowisko na pewno dużą rolę odgrywało jej doświadczenie w pracy w samorządzie:

- Myślę, że pan wójt zdecydował się wybrać moją osobę z tego powodu, że mam pewne doświadczenie w pracy w urzędach i samorządach. Kiedyś sekretarz był powoływany, od kilku lat gminy mają raz, obowiązek utrzymywania takiego stanowiska, dwa, wyłaniania go na drodze konkursu. Dziś sekretarz w gminie to osoba, która zarządza pracą urzędu. Pan wójt powiedział mi osobiście, że chciałby, abym zapanowała nad procedurami i pracami typowo urzędniczymi. Mam świadomość, że jest to wyzwanie dla mnie nowe, ale ufam, że dzięki doświadczeniu uda mi się mu sprostać.

Pani sekretarz podkreśla, że najbliższe jej dziedziny to pomoc społeczna, ochrona zdrowia, a także problemy związane z bezrobociem i ma nadzieję, że uda jej się również w tej sferze wesprzeć mieszkańców gminy.

- Muszę przyznać, że decydując się na to stanowisko, nie bez znaczenia była uroda Iłowa i całej gminy. Teraz poznaję jej historię i jestem nią bardzo poruszona. Dużym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie, że w 1870 roku Iłów stracił prawa miejskie. Tradycje rynku, który odbywa się w Iłowie w środy, sięgają pięciuset lat. To pokazuje, jak bogate i ciekawe dzieje ma za sobą gmina.

W tej chwili Katarzyna Michalska poznaje specyfikę iłowskiego samorządu, sporządzając raport o stanie gminy – dokument wymagany od samorządów po raz pierwszy. Mimo że raport dotyczy roku 2018, zatem pracy poprzedniego wójta, sekretarz zapewnia, że zostanie on sporządzony z zachowaniem pełnego obiektywizmu i spokojnej merytoryki. Ma też on być przejrzysty i czytelny dla każdego mieszkańca. Czy tak będzie, dowiemy się po 31 maja, bo do tej daty raport musi być sporządzony.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkancyMieszkancy

10 3

Nie chcemy takiego sekretarza, domagamy się powrotu poprzedniego sekretarza. 17:43, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanosikJanosik

6 1

Przywieziona w teczce. Jak za komuny. Kazali zatrudnić to J. P zatrudnił. 11:49, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz