Zamknij
REKLAMA

Agnieszka Ptaszkiewicz: budujemy grupę wsparcia dla osób z chorobami onkologicznymi

08:17, 04.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałkowe popołudnia mieszkańcy gminy Teresin mogą się zgłaszać do Onkologicznego Punktu Konsultacyjnego, w którym otrzymają wsparcie informacyjne i emocjonalne w zakresie chorób nowotworowych. Obecnie trwają próby utworzenia grupy wsparcia.


 

Jak mówi prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin Agnieszka Ptaszkiewicz, odpowiedzialna za działanie Onkologicznego Punktu Konsultacyjnego:

- Zapraszamy na spotkania osoby, które mają styczność z osobami chorymi onkologicznie, lub same chorują. W każdy poniedziałek wolontariuszki naszego stowarzyszenia czekają. Można z nimi porozmawiać, poprosić o adresy placówek medycznych, specjalizujących się w zakresie nowotworów. Zapraszamy osoby, które potrzebują wsparcia, ale może ktoś chciałyby przy tym pomóc innym. Budujemy taką grupę wsparcia.

Wolontariuszki przeszły kursy psychologiczne i te kursy z pewnością pomogą w tworzeniu grup wsparcia. Jak mówi Agnieszka Ptaszkiewicz, jak dotąd osoby, które skorzystały z Onkologicznego Punktu Konsultacyjnego przychodziły głównie po to, aby porozmawiać o emocjach, jakie towarzyszą chorobie, ale też o tym, że z rakiem można wygrać.

Spotkanie Onkologicznego Punktu Konsultacyjnego odbywają się w każdy poniedziałek między 17.00, a 19.00 na I piętrze budynku Dworzec To.Kultura w Teresinie.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Prawda były współpraPrawda były współpra

0 0

Biznesmenka z Teresina 13:03, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone