Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
18:45, 14.06.2021
Budowa siłowni plenerowej w Małej Wsi, budowa placu zabaw we wsi Stary Drzewicz, tężnia solankowa w Warce, remonty strażnic czy przebudowy dróg gminnych – to tylko kilka ze 185 przedsięwzięć w powiatach sochaczewskim, żyrardowskim i grójeckim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi ponad 5,8 mln zł. Z kolei budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w gminach Chynów, Nowe Miasto nad Pilicą oraz Teresin będzie możliwa dzięki w sumie 3,7 mln zł wsparcia z PROW WM 20240-2020.Dziś umowy w tej sprawie podpisali: marszałek Adam Struzik, wicemarszałkowie Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski oraz beneficjenci. W spotkaniu udział wzięli również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński i Marcin Podsędek oraz przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów wiejskich Leszek Przybytniak.
2
13:36, 13.05.2021
Tematem tegorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” było Mazowsze w Europie. Dziś Mazowsze, dzięki funduszom unijnym jest najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce. Jak rozmawiać o Unii Europejskiej z uczniami? Najlepsze propozycje scenariuszy lekcji już zostały wybrane. Drugie miejsce w kategorii 15-18 lat zajęła Agnieszka Sławińska, nauczycielka z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie.
08:39, 11.05.2021
Pałacyk letni „Syberia” w Korczewie nad Bugiem, oficyna dworska Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie czy ratusz w Sierpcu to tylko niektóre spośród 17 zabytkowych obiektów, które zostaną odnowione dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Będzie to możliwe dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego o przyznaniu ponad 17,4 mln zł z programu regionalnego na wsparcie projektów z zakresu kultury. Dodatkowo ponad 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na działania rewitalizacyjne w Gminie Wołomin.
08:53, 06.05.2021
Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w mazowieckich gminach. Nowe dla gmin formy usługi opiekuńczej wprowadzane były dzięki środkom z budżetu Mazowsza. Czas pokazał, że ten rodzaj opieki się sprawdza.
1
09:04, 05.05.2021
Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór wniosków do V edycji Nagrody Twórczej. To wyróżnienie przyznawane młodym, utalentowanym artystom z Mazowsza. Przewidziane są trzy nagrody po 9 tys. zł. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja.
15:32, 20.04.2021
Ponad 372 tys. zakażonych – tak przedstawia się bilans zachorowań na COVID-19 od początku pandemii na Mazowszu. W tym czasie samorząd województwa uruchomił zakupy sprzętu medycznego i środków ochrony na niespotykaną skalę. 360 mln zł – to wartość unijnego projektu uruchomionego przez Mazowsze. Samorząd województwa doposażał także pogotowie i doszkalał personel medyczny. Dziś radni województwa podsumowali pomoc dla szpitali i personelu medycznego.
14:21, 16.04.2021
Po półtora roku od rozpoczęcia programu in vitro na Mazowszu urodziło się 104 dzieci.
15:16, 15.04.2021
Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Praca plastyczna, fraszka lub esej – to zadania, z którymi zmierzyć się mogą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
12
20:50, 01.04.2021
Po raz drugi projekty samorządu województwa – budowa SOR-u w Radomiu, ośrodka radioterapii w Płocku i modernizacja szpitala w Rudce nie otrzymały wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tymczasem fundusz miał być przeznaczony na przeciwdziałanie i walkę z covid-19. Na pomoc rządu nie mogą też liczyć projekty złożone przez największe mazowieckie miasta – Warszawę, Ostrołękę, Radom, Płock, Siedlce czy Ciechanów. – To skandal i polityczna zemsta na mieszkańcach naszego regionu – komentują podział środków władze województwa.
20:56, 31.03.2021
W marszałkowskich szpitalach liczba łóżek covidowych w ostatnim roku zwiększyła się z 280 do 1066. Ciągle największym problemem szpitali są braki kadrowe. Dlatego władze województwa planują jeszcze w kwietniu przeszkolenie 3 tys. lekarzy. – Jesteśmy w szczycie trzeciej fali. Już teraz jest bardzo ciężko. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną, poświąteczną falę zachorowań. System może tego nie wytrzymać – ostrzegają dyrektorzy mazowieckich szpitali i władze województwa. I apelują o ograniczenie kontaktów podczas nadchodzących świąt.
2
09:38, 18.03.2021
Kampinos Wetlife  to projekt, którego celem jest dalsza renaturyzacja przyrodniczo cennych mokradeł Puszczy Kampinoskiej oraz ochrona gatunków żyjących na jej terenie. To kontynuacja dotychczasowych intensywnych prac nad odtwarzaniem mokradeł puszczy. Niezwykle ważne i ciekawe, ale też innowacyjne przedsięwzięcie. Wczoraj podpisano umowę dotyczącą współpracy przy inicjatywie Kampinoskie Bagna II. Partnerami projektu, oprócz władz KPN, są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, SGGW oraz fundacja REC.
12:54, 16.03.2021
Boiska, hale sportowe, korty tenisowe czy skateparki – w budowie czy modernizacji tego typu inwestycji pomoże samorząd województwa mazowieckiego. Na ten cel w tym roku przeznaczył 10 mln zł. Na złożenie wniosków samorządy mają czas do 22 marca br.
10:09, 11.03.2021
Na Mazowszu jest 7315 sołtysów, z czego aż 3218 to kobiety. – Sołtysi to od zawsze twórcy życia społecznego i kulturalnego w małych społecznościach. Ich rola jest nie do przecenienia. Są wzorem zaangażowania i odpowiedzialności. Dziś obchodzą swoje święto. Wszystkim sołtysom z Mazowsza dziękuję za ich pracę, pomysły i kreatywność. Równocześnie przypominam o naborze do naszego programu wsparcia na inicjatywy sołeckie. Wiem, że jeszcze wiele możemy wspólnie zrobić – podkreśla marszałek Adam Struzik.
09:04, 08.03.2021
Kobiety są coraz bardziej świadome swoich wyzwań społecznych. Śmiałe, ambitne i zaangażowane. 8 marca, w święto Kobiet, przyjrzyjmy się ich aktywności w samorządzie.
3
13:19, 01.03.2021
Remonty dróg gminnych i powiatowych, obiekty sportowe, nowe samochody dla OSP, remonty strażnic, stacje meteorologiczne, inicjatywy sołectw i działkowców – lista przedsięwzięć, które będzie można w tym roku zrealizować przy udziale środków z budżetu Mazowsza jest wyjątkowo długa. – Widzimy, że to ma sens. Kwota na nasze autorskie programy wsparcia jest niebagatelna, a ich efekty są z roku na rok coraz bardziej widoczne. Dlatego zachęcam do aktywnego udziału i zgłaszania się po środki – podsumowuje marszałek Adam Struzik.