Zamknij

Zalew Zadębie z nowymi atrakcjami

14.00, 26.07.2017
Skomentuj
REKLAMA

Znamy pierwsze wizualizacje zmian, które zostaną przeprowadzone w ramach modernizacji skierniewickiego zalewu Zadębie. Wykonawca zadania zaprezentował koncepcję metamorfozy tej części miasta. Wyciąg do nart wodnych, nowa ścieżka dla pieszych oraz cyklistów, a także pomieszczenia z szatniami i sanitariatem ? to tylko część spośród elementów, na które warto zwrócić uwagę.

Zalew Zadębie to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów na mapie rekreacyjnych terenów w Skierniewicach. Woda, miejsce do spacerów i aktywnego spędzania czasu, kąpielisko z plażą – to atuty, obok których nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza w wolne weekendy. Niebawem teren zmieni się jednak nie do poznania. Wszystko za sprawą realizowanej tam inwestycji. 

O szczegółach Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego skierniewickiego Urzędu Miasta

.

Jednym z najważniejszych punktów prac jest stworzenie nowej, ponad czterokilometrowej ścieżki przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. Szeroka na cztery metry ścieżka zostanie wykonana z dwukolorowego asfaltu, co pozwoli wyraźnie oddzielić miejsce dla poszczególnych użytkowników.  Wzdłuż traktu powstaną nowe atrakcje, w tym cztery punkty sportowe z urządzeniami do treningu (elementy siłowni plenerowych oraz workout) i przestrzenią zabawy dla najmłodszych, a ponadto dwa punkty widokowe. W tych miejscach nie zabraknie stołów piknikowych, stojaków na rowery, stołu do szachów i miejsca na wspólne grillowanie. 

Nowy elementy infrastruktury pojawią się także na kąpielisku oraz w jego najbliższym otoczeniu. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane trzy zjeżdżalnie wodne oraz szatnia, wyposażona w przebieralnię, sanitariaty i prysznice. Niewątpliwą atrakcją będzie także wyciąg do nart wodnych wraz z odpowiednim zapleczem sportowym oraz nowy pomost widokowy. 

Modernizacja zalewu realizowana jest w ramach większego zadania, związanego z podniesieniem atrakcyjności turystycznej Skierniewic. Miasto pozyskało na ten cel blisko sześć mln złotych zewnętrznej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020. Zakończenie zadania zaplanowano na sierpień 2018 roku. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AnonimAnonim

0 0

A w Sochaczewie kiedy cos takiego powstanie? Zalew mamy tylko szkoda ze nie korzystamy... 19:14, 26.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%