Zamknij

Noc Muzeów Błonie: bób z miętą oraz nocne zwiedzanie kościoła

15:10, 11.05.2022 JL Aktualizacja: 19:29, 12.05.2022
Skomentuj

Muzeum Ziemi Błońskiej zaprasza w Noc Muzeów 14 maja od 17.00 Na przybyłych czeka spotkanie ze średniowieczną kuchnią oraz ówczesną medycyną.

Muzeum Ziemi Błońskiej wraca po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, do organizacji Nocy Muzeów. Placówka tradycyjnie nawiązuje do wystawy stałej oraz aktualnie znajdującej się w niej wystawy czasowej. Tym razem wystawa, o której mowa, dotyczy książąt mazowieckich w kontekście błońskim, a to oznacza, że przeniesiemy się do czasów średniowiecza.

- Wystawa stała jest w muzeum już od jakiegoś czasu, ale w Noc Muzeów zostanie wzbogacona o archiwum historii mówionej. Mamy nagrane wywiady ze świadkami lokalnej historii i będzie można odsłuchać wywiadów z osobami, których w większości już z nami nie ma –

- mówi dyrektor MZB Wiesława Wideryńska.

Poza tym przed budynkiem placówki rozstawi się średniowieczna kuchnia.

- Będzie można spróbować zupy z pokrzyw, bobu z miętą i podpłomyków. Poza tym posłuchamy nieco o medycynie klasztornej, poznamy zastosowanie niektórych ziół i spróbujemy ziołowej herbatki.

Podczas Nocy Muzeów będzie możliwość nocnego zwiedzania Kościoła św. Trójcy w Błoniu.

- To najstarszy zabytek w naszym mieście. O historii świątyni, sięgającej XIII wieku będzie opowiadał prof. Marcin Solarz, człowiek, który najwięcej chyba wie o naszym kościele, jako autor jedynej monografii o historii Błonia. Zbiórka przed kościołem o 18.45.

MZB w Noc Muzeów zaprasza też na poczęstunek z okazji zbliżających się, czwartych, „urodzin” placówki.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%