Zamknij
REKLAMA

Zawisza Czarny nad Bzurą po raz 11. Szykują się nowości

23:19, 17.07.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Zawisza Czarny za sprawą Stowarzyszenia Nasz Zamek powróci nad Bzurę po raz jedenasty, w związku z czym okoliczni mieszkańcy mogą już wkrótce liczyć na moc atrakcji.

24 lipca czeka nas kolejna edycja wydarzenia pod nazwą Zawisza Czarny nad Bzurą. Sochaczewskie Spotkania z Historią.

- W tym roku wracamy z organizacją wydarzenia na zamek, dzięki czemu nasza główna idea, jaką jest przypominanie wydarzeń historycznych z dziejów Sochaczewa, może być realizowana. W tym roku już po raz 11. Zawisza Czarny z Garbowa powróci na wzgórze zamkowe, by wypowiedzieć wojnę Zakonowi Krzyżackiemu, upamiętniając tym samym wydarzenia z 1414 roku. Zamek jest najlepszym miejscem do organizacji wydarzenia, bo to najważniejszy dla naszego stowarzyszenia obiekt i najwłaściwsze tło historyczne oraz scenograficzne dla tej rycerskiej imprezy, skierowanej do całych rodzin - mówi prezes Stowarzyszenia Nasz Zamek Łukasz Popowski.

Odwiedzający jak co roku mogą liczyć na moc atrakcji, a także kilka nowości w stosunku do lat ubiegłych. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Nasz Zamek z szeregiem organizacji, tj. Szlak Książąt Mazowieckich, Wesoła Kompania, Czarna Kompania czy Pracownia Sztuk Wszelakich pod Złotym Jamnikiem, możliwe jest zaaranżowanie klimatu, jaki panował na początku XV wieku. Zapoznamy się więc z ówczesnymi rzemieślnikami, tu kilka nowych stoisk: kowala, cieśli, tokarza, zbrojowni. Zobaczymy pokaz dawnych tańców czy weźmiemy udział w zabawach plebejskich. Będzie można również wybić okolicznościową monetę oraz kibicować walczącym rycerzom. Uczestnikom wydarzenia przyświecać będzie blask pochodni. Najmłodsi zapewne chętnie wezmą udział w wymyślonej na potrzeby wydarzenia grze terenowej z nagrodami pod nazwą „Szlak Rycerski – śladami młodego Zawiszy”. Nie zabraknie też pokazu broni palnej czy możliwości przejażdżki konnej. 
Wydarzenie odbędzie się 24 lipca w godzinach: 16.30 - 21.30.
Piknik historyczny został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, samo wydarzenie jest również współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pulę środków na organizację imprezy zasiliła także dotacja z programu Działaj Lokalnie, dzięki której będzie można wzbogacić piknik o warsztaty. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%