Zamknij

Obłoki śmierci Bolimów 1915. Bezpłatny seans w Skierniewicach

12:10, 22.01.2020 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

„Obłoki śmierci. Bolimów 1915” to film traktujący o pierwszym użyciu gazów bojowych na masową skalę. Tak się stało, że miejscem, gdzie Niemcy postanowili dokonać tego typu ataku był pobliski Bolimów. W związku z tym, że podczas I wojny światowej wcielano do wrogich armii Polaków, zdarzało się, że naprzeciwko siebie stawali ojciec z synem. O tym także opowiada film. Są tu relacje świadków, wstrząsające materiały archiwalne, a wszystko opatrzone komentarzami.

 

Niełatwego zadania podjął się mieszkaniec Bolimowa Ireneusz Skruczaj, który poza tym, że jest reżyserem filmu, jest też jego producentem. Filmowiec spędził wiele godzin w archiwach, poszukiwał materiałów za granicą, a także zmierzył się z finansowaniem produkcji. Efektem jest dokument fabularyzowany, który można będzie obejrzeć już w najbliższą sobotę o 11.00 w Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach po wcześniejszym zapisie. Seans jest bezpłatny.

Ireneusz Skruczaj podkreśla, że będzie starał się o to, aby film trafił do szerszego grona publiczności poprzez kina studyjne, telewizję lub platformy internetowe.

- Cały rok 2020 chcę przeznaczyć na promocję filmu, tak aby uzyskał należyty prestiż. Będziemy jeździć po różnych festiwalach i mamy nadzieję, że produkcja trafi do szerszej publiczności. Film traktuje o śmierci, nie jest łatwy dla osób wrażliwych, ja też do takich należę. Nadal nim żyję i przyznaję, że teraz będę chciał skupić się na innej tematyce, nabrać dystansu, aby za klika lat wrócić z tematem bitwy pod Bolimowem, choć już w wersji fabularnej.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone