Zamknij
REKLAMA

IV Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie. Zachęcamy do udziału

19:45, 02.01.2020 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

6 stycznia przez Brochów przejdzie IV Gminny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie organizowane przez Konfraternię św. Rocha oraz Parafię św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie przy współpracy Fundacji Orszak Trzech Króli na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń na terenie gminy. Niektórych zastanawia skąd właściwie nazwa „gminnego” orszaku, skoro brochowska parafia nie obejmuje wszystkich brochowskich miejscowości. Jak mówi Marta Przygoda prezes Konfraternii św. Rocha:

 – Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie nie obejmuje wszystkich miejscowości brochowskich, ale naszym trzonem są trzy szkoły podstawowe: w Brochowie, Lasocinie i Śladowie, mimo że ostatnia z placówek należy do parafii w Kamionie. My chcieliśmy podkreślić jedność społeczności, stąd nazwa Gminny Orszak Trzech Króli.

Pomysł orszaku narodził się właściwie w momencie powstania naszego stowarzyszenia i miał być sposobem na aktywizację społeczności brochowskiej. Zaczęło się skromnie – korony dla uczestników wydarzenia wykonywali uczniowie, od trzech lat za sprawą fundacji są one jednolite dla wszystkich.

Orszak startuje spod szkoły w Brochowie. Tam poznamy trzech króli w postaci uczniów szkół z terenu gminy, którzy poprowadzą orszak od Szkoły Podstawowej w Brochowie do Bazyliki św. Jana Chrzciciela. Pochód ubarwiony będzie ujednoliconymi koronami, które zostaną rozdane uczestnikom orszaku w trakcie zbiórki oraz chorągwiami. Wspomniane atrybuty zapewni Fundacja Orszak Trzech Króli, podobnie jak śpiewniki. O wokalną oprawę wydarzenia zadba natomiast Bractwo Śpiewacze Vexilla Regis z Brochowa.

Program:
11:15 zbiórka przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie
11:30 powitanie Trzech Króli i wymarsz Orszaku do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie
12:00 Msza Święta z Jasełkami w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie

foto: Orszak Trzech Króli w Brochowie w 2017 roku
 

Orszak będą zabezpieczać funkcjonariusze policji w Młodzieszynie.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MokMok

2 1

Smieszne te przedstawienia 16:12, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz