Zamknij

Koncert zespołu Patria na otwarcie sezonu artystycznego w SCK [VIDEO, ZDJĘCIA]

15:02, 08.09.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Sobotni koncert Mundurowego Zespołu Wokalno – Instrumentalnego Patria miał podwójne znaczenie. Repertuarem wpisywał się w obchody 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą i wybuchu II wojny światowej oraz uroczyście otwierał sezon artystyczny w Sochaczewskim Centrum Kultury. Wydarzenie przyciągnęło do siedziby w Boryszewie sporą widownię. Nie zabrakło niespodzianek.

 

Mundurowy Zespół Wokalno – Instrumentalny Patria, działający w Sochaczewskim Centrum Kultury pod przewodnictwem Arkadiusza Mamcarza, na dobre wpisał się w już w ofertę kulturalną naszego miasta. Z uwagi na trwające w naszym mieście obchody 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą i wybuchu II wojny światowej, zdecydowano, że to właśnie ta grupa otworzy sezon artystyczny w SCK. Artyści wykonali znane piosenki wojenne, założenie było takie, by widownia śpiewała razem z Patrią.

Nie zabrakło też niespodzianek, i to wyjątkowych. W koncercie wzięła udział rodzina kaprala Michała Trućko, bohatera Bitwy nad Bzurą, która na co dzień mieszka w Tarnowie. Na scenie wystąpiła prawnuczka bohatera, niezwykle utalentowana młoda pianistka, Lena Stochmal, która w hołdzie dla pradziadka, wykonała dwa utwory Chopina i Bacha.

Jak podkreślił Artur Komorowski, dyrektor SCK, dobór takich, a nie innych utworów, nie był przypadkowy:

- Kompozytor niemiecki i kompozytor polski, a jednocześnie dwóch największych kompozytorów świata. W kontekście strasznych wydarzeń sprzed 80. lat taki mini recital ma ogromne znaczenie.

Dyrektor Komorowski witał też ze sceny po niemiecku gości z Niemiec, którzy wzięli udział w koncercie.

A co nowego w nowych sezonie Sochaczewskiego Centrum Kultury? Przytaczamy za Arturem Komorowskim kilka z wydarzeń: poranki muzyczno – teatralne dla dzieci i młodzieży, na które złożą się albo występy orkiestry kameralnej Camerata Mazovia, albo spektakle teatralne w wykonaniu grup SCK; Akademia Musicalowa – otwarte warsztaty artystyczne, łączące teatr, muzykę i taniec, zakończone wystawieniem musicalu „Dorotka, czyli Czarnoksiężnik z Krainy Oz”; premiera spektaklu „Dziady” Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Maska, wieczorki przy gramofonie w Klubie Kontrast, czyli spotkania z rosyjskimi romansami i piosenką polskiego międzywojnia; raz w miesiącu spotkania dla mam ze specjalistami z różnych dziedzin sztuki, Fuzja Tańca – nowy projekt zespołu Abstrakt; cykliczne wieczorki taneczne połączone z nauką różnych stylów tańca dla osób dorosłych; Solowy Turniej Tańca; Zlot Folk; otwarcie nowej pracowni ceramicznej prowadzonej przez Maję Ryż.

[WIDEO]286[/WIDEO]

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zofijazofija

1 0

Spiewac kazdy moze...troche lepiej i troche gorzej......ale ja tam sie wcale nie chwale....ja po prostu naprawde mam talent.... 16:51, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone