Zamknij

Jolanta Kawczyńska. Jaka jesteś, nie wie nikt

20:59, 08.03.2019 | MF
REKLAMA
Skomentuj

- Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt – właśnie  te słowa, autorstwa Jonasza Kofty z piosenki Bogusława Meca „Jej portret” stały się motywem przewodnim benefisu Jolanty Kawczyńskiej, jaki 8 marca odbył się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Sochaczewie. I wybrzmiały szczególnie wymownie. Prowadzący, goście, przyjaciele próbowali odgadnąć, jaka jest artystka. Czy im się udało? Czy to możliwe, by mogło im się udać?

 

- Niezwykle utalentowana, zdolna, wrażliwa, przyjacielska, dobra, ale też zakręcona, zwariowana – wyliczała ze sceny Jolanta Śmielak – Sosnowska podczas benefisu Jolanty Kawczyńskiej, jaki miał miejsce 8 marca w SCK w Boryszewie.

- Tajemnicza, nieodgadniona, niepowtarzalna – dodawała widownia.

Wszyscy próbowali odgadnąć, dookreślić słowem osobowość artystki.

- Naprawdę poznaję dziś siebie, nie wiedziałam tego wszystkiego – powiedziała ona sama.

Benefis przyciągnął prawdziwe tłumy przyjaciół Joli Kawczyńskiej. Wszyscy chcieli podziękować jej za 40 lat artystycznej pracy, za ogrom twórczego wkładu w życie kulturalne Sochaczewa, za jego ubogacenie. Za oddanie, z jakim poświęcała się pracy najpierw w MOK-u, później w SCK, którego filii przez lata była kierownikiem, za pomysł na Chodaczka czy SPAT, za pracę w Warsztatach Terapii Zajęciowej, od których podczas spotkania otrzymała niepowtarzalny portret autorstwa Klaudiusza Grabisny, za wspólny śpiew z Towarzystwem Śpiewaczym Ziemi Sochaczewskiej, za oddanie na rzecz seniorów, za instruktarz śpiewu, za gitarę, za pianino, za wszystko.

Na scenie podczas benefisu wystąpiło wielu artystów zawdzięczających Joli dużo dobrego, śpiewali i występowali dla niej. Jolanta Śmielak – Sosnowska, która jako przyjaciółka jubilatki szczególnie zaangażowała się w przygotowanie wydarzenia, i Arkadiusz Mamcarz, również przyjaciel bohaterki, przytaczali pełne humoru anegdotki z życia Joli Kawczyńskiej, które sprawiły, że był to wieczór pełen pozytywnych, bardziej uśmiechniętych, niż nostalgicznych wzruszeń.

- To już koniec – mówił Arkadiusz Mamacarz, po tym, jak wyliczył wszystkie zasługi beneficjentki.

- No tego się nie spodziewałam – odpowiedziała Jola.

- Koniec tego rozdziału twojej twórczości. Teraz otwieramy kolejny, wiem, że równie bogaty.

Każdy gest i słowo Joli Kawczyńskiej tego dnia świadczyły o jej skromności. Nie czuła się godna takiego wydarzenia, jak sama powiedziała, nie wie, czy zasłużyła. Nikt inny nie miał takich wątpliwości.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone