Zamknij
REKLAMA

Komendarek ma 70 lat: urodziny ojca chrzestnego polskiej elektroniki

09:54, 11.10.2018 | Grażyna Gajda
Skomentuj
REKLAMA

W środę 10 października na antenie Radia Sochaczew Władysław Komendarek „Gudonis” świętował swoje 70.  urodziny. Były życzenia od słuchaczy i przyjaciół artysty oraz statuetka z napisem "Są tylko dwa zjawiska wieczne. Kosmos i Komendarek". Muzyk zrewanżował się muzyką na żywo. To był niesamowity koncert, magiczny, „muzyka nie z tej planety”.

 

Instrumentalista, kompozytor muzyki elektronicznej, autor piosenek. Papież polskiej muzyki elektronicznej. Ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt albumów autorskich wydanych na płytach analogowych, kasetach i płytach kompaktowych. Jego  kompozycje są umieszczone na płytach  składankach  wydanych  w kraju i zagranicą. Skomponował  muzykę do wielu spektakli teatralnych i filmów, tworzy i koncertuje nieustanie.

 Karierę muzyczną  rozpoczął się od udziału w zespołach szkolnych Pelikany i Kormorany. Następnie grał w zespole Borysy.  Momentem przełomowym w jego karierze muzycznej było utworzenie słynnej grupy „Exodus”,  to był rok 1975.

Każdy koncert Władysława Komendarka to niepowtarzalny spektakl, misterium o dużym ładunku ekspresji i dynamiki. Oryginalna muzyka elektroniczna połączona ze śpiewem artysty w nieznanym języku, płynącym jak gdyby z głębi jego duszy. Wrażenie słuchaczy jest na tyle niesamowite, że koncert można porównać do czegoś w rodzaju obrzędu plemiennego z udziałem szamana.

(Grażyna Gajda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz