Zamknij

Pościg Orkana zakończony remisem

10:50, 06.10.2024 B.S. Aktualizacja: 11:14, 06.10.2024
Skomentuj

Pełna emocji była końcówka sobotniego meczu przy ul. Warszawskiej 80. Piłkarze Orkana przegrywali z rezerwowym zespołem Delty Słupno dwiema bramkami, ale ruszyli w pogoń za wynikiem. Ostatecznie doprowadzili do remisu, choć trzeba przyznać, że byli blisko zgarnięcia kompletu punktów. Spotkanie VI kolejki płockiej Klasy B zakończyło się wynikiem 2:2.

[FOTORELACJA]14707[/FOTORELACJA]

Początek meczu nie ułożył się dobrze dla Orkana. Gospodarze musieli gonić wynik. W drugiej połowie goście podwyższyli prowadzenie i nieco odpuścili. Piłkarze Dariusza Dzięgielewskiego w naprawdę dobrym stylu prowadzili ten mecz i coraz śmielej poczynali sobie w ofensywie. Zmęczenie za to dopadało zawodników Delty Słupno. Trener zachęcał piłkarzy Orkana do wyższego pressingu i co najważniejsze, do powrotów na swoją połowę. Wywierana presja opłaciła się. Gospodarze mieli rzut rożny. Świetnie tego dnia dośrodkowywał Kuba Danowski. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kacper Przydworski. Piłka w siatce. 10 minut później w podobną sytuację wykorzystał Damian Arczewski.

W końcowych minutach meczu Orkan nie odpuszczał. Drużyna odrobiła już dwie bramki i miała ochotę na więcej. Najpierw po dobrej, prostopadłej piłce zawodnik Orkana ustrzelił słupek. Zabrakło niewiele. Chwilę później napastnicy Orkana świetnie wyszli skrzydłem, ale sędzia podniósł chorągiewkę i sygnalizował pozycję spaloną. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami przy wyniku 2:2.

- No mamy charakter. Cieszę się, że widać to na boisku. Staraliśmy się to pokazać no i tworzyliśmy sobie fajne sytuacje. Trochę też nam nie wpadło i szkoda tej końcówki, ale w ogóle dobrze nam się gra, coraz więcej nam wychodzi -

- powiedział Kacper Przydworski, autor jednej z bramek.

- My w ogóle to lepiej gramy te drugie połowy. Wdrażamy się w grę, rozgrywamy. Pokazujemy ten charakter, mamy lepszą wytrzymałość i prowadzimy grę. Było kilka dobrych dośrodkowań. Spalonych to za dużo nie było. Brakowało nam jednego zawodnika w środku pola. Kogoś, kto by nam przytrzymał trochę piłkę albo strzelił. Staraliśmy się grać szybciej skrzydłami -

- dodał zawodnik Orkana, który zachęca, zaprasza kibiców do dopingowania drużyny Orkana.

W VII kolejce Orkan pauzuje. Drużyna wróci do rywalizacji tydzień później. W sobotę 19 października drużyna Dariusza Dzięgielewskiego zagra przy ul. Warszawskiej 80 z Polonią Radzanowo. Pierwszy gwizdek o 17:00.

Sekcja Orkana świętuje w tym roku piękny jubileusz 100-lecia istnienia. Relacja z uroczystej gali dostępna jest TUTAJ